Локомотив (Пловдив) загуби с 2:3 гостуването си на втородивизионния Царско село в контролна среща. Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния футболист на "черно-белите" и националния отбор Аян Садъков, който почина в събота.

"Смърфовете" поведоха в 8-ата минута с гол на Мартин Камбуров след извеждащо подаване на каращия проби французин Бедиме. В 39-ата Царско село изравни. Три минути по-късно играчите на Воин Войнов си върнаха аванса след попадение на Веселин Марчев, възползвал се от подаване на Камбуров. В последната минута на първата част Царско село изравни с гол от дузпа за 2:2.

В 55-ата минута Веселин Марчев стреля опасно, но вратарят на домакините отби удара му. Футболистите на Царско село стигнаха до успеха в 82-ата минута. След неразчетено връщане към Илко Пиргов топката попадна във футболиста на домакините Светослав Диков, който вкара гол и донесе победата на своя тим за 3:2.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка