Локомотив (Пловдив) неочаквано се издъни у дома срещу последния Етър и завърши 1:1 с тима от Велико Търново в първия мач на efet Лига. „Смърфовете“ поведоха чрез Георги Минчев (42), но допуснаха изравнителен гол на Пламен Крачунов (71) и разочароваха собственика Христо Крушарски, който е рожденик.

Домакините имаха инициативата в началото, а гостите разчитаха на контраатаки и при една такава в 4-ата минута Миси Мезу се озова на добра позиция, но подаването му в наказателното поле бе пресечено от защитник. Четири минути след това титулярният вратар на „смърфовете“ Мартин Луков стъпи накриво при центриране и се контузи, напускайки принудително.

В средата на първата част Локо (Пд) бе много близо до попадение. Бирсент Карагарен получи много добро подаване по дясното крило и веднага подаде към Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът на домакините шутира, но топката срещна страничната греда.

В 32-ата минута Симеон Мечев центрира в наказателното поле на домакините и Преслав Боруков отправи удар с глава, но не успя да намери очертанията на вратата. Малко по-късно Димитър Илиев опита удар от точката за изпълнение на дузпа, но топката срещна тялото на бранител, след което Георги Минчев не успя да играе с глава.

В 42-ата минута Карагарен центрира в наказателното поле и Георги Минчев се разписа с глава за 1:0, след като вратарят на гостите Христо Иванов се подхлъзна. В края на полувремето Момчил Цветанов опита да увеличи преднината на Локомотив, но ударът му от точката за изпълнение на дузпа мина над вратата.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Второто полувреме започна равностойно и без сериозни опасности пред двете врати. В 62-ата минута Етър можеше да изравни, но след удара на Венелин Филипов с глава при центриране на Симеон Мечев от корнер топката срещна дясната греда на вратата. Малко след това Димитър Илиев се озова на отлична позиция след подаване на Георги Минчев и стреля, но покрай вратата.

В 71-ата минута Симеон Мечев центрира от фаул, а Пламен Крачунов бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините и от близо разстояние направи резултата 1:1. Малко след гола Лукас Масоейро можеше да бъде изгонен, след като опита да ритне без топка Кольо Станев, но съдията Димо Димов го предупреди само с жълт картон. В 78-ата Бирсент Карагарен опита удар отдалеч, но вратарят Христо Иванов се намеси решаващо и спаси.

В 82-ата минута Етър остана с човек по-малко. Здравко Илиев бе изгонен за реплики към съдията. Димо Димов показа жълт картон и на Ловре Кнежевич, след като нападателят задържа Диниш Алмейда. По време на единобоството защитникът на Локомотив удари с лакът в лицето играча на великотърновци, което остана незабелязано от рефера. До края на мача "смърфовете" не успяха да се възползват от числения превес на терена и разочароваха собственика Христо Крушарски на рождения му ден.

След равенството Локомотив (Пловдив) остава трети с 38 точки и на една зад втория ЦСКА, както и на 4 след лидера Лудогорец преди голямото дерби между "орлите" и "червените" утре. Етър е твърдо последен с 13 точки, колкото има и предпоследният Славия.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - ЕТЪР 1:1
1:0 Георги Минчев (42), 1:1 Пламен Крачунов (71)

Най-интересните моменти от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
10  Принудителна смяна в Локомотив. Вратарят Мартин Луков се контузи малко по-рано след единоборство с Миси Мезу. В игра вече е Илко Пиргов.
24  ГРЕДА! Бирсент Карагарен комбинира с Парвиз Умарбаев, за да може първият да центрира по земя към Димитър Илиев. Капитанът на "черно-белите" си спря топката и стреля, но право в левия страничен стълб на вратата, пазена от Христо Иванов.
42  ГОЛ! 1:0 за Локомотив. Карагарен центрира отлично в наказателното поле на Етър към Георги Минчев, който реализира с глава. Христо Иванов опита да хване топката, но му се изплъзна и влетя в мрежата му.
45+3 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на втората част.
48 - Умарбаев пострада при сблъсък с Венелин Филипов и му се оказва медицинска помощ.
62 - ГРЕДА! След центриране на Симеон Мечев от корнер Венелин Филипов отправи удар с глава и топката срещна дясната греда на домакините.
65 - Георги Минчев подаде на Димитър Илиев, който от изгодна позиция не намери очертанията на вратата.
71 - ГОЛ за Етър! След центриране на Симеон Мечев от фаул, Пламен Крачунов бе най-съобразителен в наказателното поле, като изпревари бранителите на съперника и от близо разстояние направи резултата 1:1.
78 - Бирсент Карагарен опита удар отдалеч, но вратарят Христо Иванов се намеси решаващо и спаси.
82 - Здравко Илиев от гостите бе изгонен заради реплики към съдията.
90+3 - Край на мача! Локомотив (Пловдив) и Етър завършиха 1:1, поделяйки по точка.

ЛОКОМОТИВ (Пд): 71. Мартин Луков (10  1.Илко Пиргов), 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоейро , 5. Дейвид Малембана, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (74 6. Кристиан Илич), 16. Лукас Салинас, 7. Момчил Цветанов (89 11. Конър Руан), 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 6. Кристиан Илич, 44. Николай Николаев, 11. Конър Руан, 19. Александър Иванов, 50. Иван Арамазов
Треньор: Александър Тунчев

ЕТЪР: 1. Христо Иванов (к), 84. Здравко Илиев ,  70. Кольо Станев, 4. Ерол Алкан. 6. Пламен Крачунов , 81. Венелин Филипов, 16. Симеон Мечев , 20. Яни Пехливанов, 83. Алдаир Ферейра (86 23. Христофор Хубчев), 10. Гаетан Коуку (74  22. Ловре Кнежевич ), 99. Преслав Боруков (81 7. Милчо Ангелов)
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 22. Ловре Кнежевич, 7. Милчо Ангелов, 18. Николас Фемия, 23. Христофор Хубчев, 3. Хосе Кордоба, 98. Христо Марков
Треньор: Александър Томаш

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Димо Димов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация