Локомотив (София) победи Сливен с 3:1 като гост в мач от 7 кръг на “А” група. С два гол за “железничарите” се отличи Виктор Шпишич. За тима на Драгомир Окука това бе трета поредна победа като гост.

Сливен имаше първите шансове за откриване на резултата, но на два пъти Христов не успя да преодолее Галев. Още в осмата минута той се оказа сам срещу вратаря на Локомотив, но не успя да мине покрай него, а след това негов удар от границата на наказателното поле бе избит в корнер.

Мартин Камбуров вкара редовния си гол в първенството в 36-ата минута, когато се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Сливен. Вратарят на домакините Георгиев отрази удар от фаул на Златински, топката се отби в гредата и попадна в Камбуров, който простреля долния десен ъгъл на вратата на Сливен.

Само две минути по-късно последва бърз отговор на домакините, които стигнаха до изравнителен гол. Мартин Ковачев се разписа с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на Локомотив след центриране от дясно.

През второто полувреме Локомотив стигна до победата с два гола на Виктор Шпишич, като и при двете попадения на хърватина важна роля изигра Марчо Дафчев. В 49-ата минута Дафчев опита далечен удар, който бе париран от вратаря Георгиев, но Шпишич се откъсна от защитата и бе точен при добавката. В 74-ата минута Дафчев намери хърватина с чудесен, прехвърлящ защитата, пас и нападателя не пропусна възможността да прониже отново вратата на Сливен.

Така Локомотив записа победа при гостуването си на стадион “Хаджи Димитър” и се изравни по точки (16) с лидерите в класирането ЦСКА и Черноморец, които все още не са изиграли срещите си от седмия кръг на “А” група. “Железничарите” не са губили мач в “А” група вече шести пореден двубой, последното поражение на тима на Окука бе в първия кръг на първенството (1:2 от Берое в Стара Загора)./БЛИЦ

Най-интересното от мача по минути
1 минута – Начало на мача
9 мин - Христов се озова сам срещу Галев, но не успя да преодолее вратаря на Локомотив
36 мин - ГОООЛ!!! Локомотив (София) поведе с 1:0 с гол на Мартин Камбуров. Нападателят се оказа най-съобразителен след изпъление на фаул, което бе отразено от вратаря Георгиев в гредата и при добавката Камбуров прати топката в долния десен ъгъл
38 мин - ГОООЛ!!! Сливен бързо стигна до изравнителен гол, Мартин Ковачев бе точен с глава след корнер
45 мин - Край на първото полувреме

46 минута - Начало на второто полувреме
49 мин - ГОООЛ!!! Локомотив отново поведе в резултата, този път с гол на Шпишич, който се оказа сам в наказателното поле, след като Георгиев отрази далечен удар на Марчо Дафчев
62 мин - Въндев подаде добре към Илиев, който се оказа сам срещу Галев, но ударът му бе отразен от вратаря на Локомотив
74 мин - ГОООЛ!!! Нов гол на Шпишич, Локомотив вече води с 3:1. Марчо Дафчев записа асистенция, след като изведе Шпишич с прехвърлящ защитата пас сам срещу Георгиев
89 мин - Удар на Камбуров с глава над вратата на Сливен
90+2 мин - Край на мача

Сливен – Локомотив (София) 1:3
0:1 Камбуров (36), 1:1 Ковачев (38), 1:2
Шпишич (49), 1:3 Шпишич (74)

Сливен: 1.Георгиев, 24.Филипов, 16.Ковачев, 28.Стойчев (24-5.Динев), 23.Янев, 3.Киков, 22.П. Стоянов, 15.Тонев (58-19.Игнатов), 18.Въндев, 10.Илиев (71-8.Бакалов), 14.Христов
Резерви: 12.Денчев, 5.Динев, 8.Бакалов, 11.Апостолов, 13.Велев, 19.Игнатов, 17.Петаков

Локомотив (София): 84.Галев, 22.Бандаловски, 24.Пасков (77-11.Добрев), 12.Савич, 5.Марков, 18.Караджинов, 20.Св. Дяков, 8.Шпишич, 9.Асамоа (37-10.Дафчев), 16.Златински (77-30.Атанасов), 19.Камбуров
Резерви: 1.Левашки, 3.Гаров, 30.Атанасов, 10.Дафчев, 28.Балдовалиев, 23.Иванов, 11.Добрев