Локомотив София спечели категорично с 3:0 при визитата си на Берое в мач от 34-ия кръг на efbet Лига и си осигури оставането в елита и за следващия сезон. Кевин Маи (15) вкара куриозен гол след грешка на домакините, а Карлос Франса (42) и Стефан Ламбез (69) оформиха крайния резултат. В 79-ата минута Франсиско Сагардия си изпусна нервите и остави заралии в намален състав след втори жълт и червен картон.

Гостите започнаха по-добре и след пропуски на капитана им Красимир Станоев и Карлос Франса се стигна до 15-ата минута, която домакините сгрешиха фатално. Енцо Еспиноса изпълни по не най-добрия начин тъч назад към Хуан Пабло Саломони, който бе последен в защита и се опита да изчисти топката, но там Кевин Маи не се отказа да го пресира и кълбото рикошира в крака на габонеца, след което влетя в опразнената врата на Родриго Ачинели за 0:1.

Столичани продължиха да играят по-добре и принуждаваха домакините да бъркат и лесно да губят топката, въпреки че те имаха шанс за изравняване в 38-ата минута, когато Вини Трибуле излезе сам срещу Александър Любенов, но стреля право във вратаря. Четири минути по-късно Симеон Мечев даде извеждащо подаване за Карлос Франса, който премина покрай Соломони в наказателното поле на домакините и след това, озовал се сам срещу Ачинели, прати топката от близко разстояние в мрежата за 0:2.

Домакините натиснаха след почивката, а влезлите като резерви Дамян Йорданов и Франсиско Сагардия направиха пропуски от изгодни позиции. В 51-ата минута пък бившият играч на Берое Симеон Мечев опита да прехвърли от центъра вратаря Ачиари, който бе излязъл напред, но топката премина малко над вратата в аут. В 69-ата минута Локомотив София реши всичко с трето попадение. Симеон Мечев опита да изведе Димитър Митков в наказателното поле, но вратарят Родриго Ачинели успя да го блокира. Там, обаче, включилият се в атака Стефан Ламбез се възползва от създалата се ситуация, за да овладее рикоширалата топка и да я прати във вратата за 0:3. Десет минути по-късно Франсиско Сагардия беше изгонен. Нападателят избута противников играч до наказателното си поле, за което си действие получи втори жълт и респективно червен картон.

До края на мача нямаше повече попадения и с трите точки Локомотив София събра 36, за да си гарантира оставането в елита. Берое продължава да има 42 пункта преди последния кръг, в който гостува на борещия се за оцеляване Ботев Враца.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 0:3
0:1 Кевин Маи (15), 0:2 Карлос Франса (42), 0:3 Стефан Ламбез (69)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
5 - Красимир Станоев опита удар от далечно разстояние от пряк свободен удар, но Родриго Ачинели улови топката.
7 - Диого Тейшейра даде началото на бърза контраатака, като сви топката за Карлос Франса, но Родриго Ачинели направи феноменално спасяване.
15 - ГОООЛ за Локо Сф! Чутовна грешка на домакините - Енцо Еспиноса подаде неточно от тъч към Хуан Пабло Саломони, който се опита да изчисти топката, която обаче рикошира в крака на Кевин Маи и влезе в опразнената врата на Родриго Ачинели за 0:1.
28 - Карлос Франса отне топката и шутира, но покрай десния страничен стълб на вратата на старозагорци.
37 - Вини Трибуле бе изведен очи в очи с Александър Любенов, който обаче успя да скъси ъгъла и да отрази.
42 - ГОООЛ за Локо Сф! Симеон Мечев комбинира с Карлос Франса, който тръгна на самостоятелен рейд, като премина през двама бранители на Берое, за да прати топката от близко разстояние в мрежата за 2:0.
45 - Край на първата част!
..................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Дамян Йорданов тръгна на самостоятелен рейд през средата, който завърши с удар от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда на вратата
49 - Франсиско Сагардия бе изведен на чиста позиция в наказателното поле на Локомотим София, но ударът му от малък ъгъл не затрудни Любенов.
51 - Симеон Мечев опита да прехвърли от центъра вратаря Ачиари, който бе излязъл напред, но топката премина малко над вратата в аут.
52 - Франса получи отляво в половината на "зелените", напредна по фланга, влезе в наказателното поле, нагласи си топката на десния крак и шутира, но над вратата.
62 - След центриране в наказателното поле на Локомотив София от корнер Франко Минго стреля с глава, но над напречната греда.
69 - ГОООЛ за Локо Сф! Стефан Ламбезе се възползва от създалата се ситуация в наказателното поле на домакините, за да овладее рикоширала топка, която прати във вратата за 0:3.
79 - Франсиско Сагардия избута свой опонент, за което си действие получи втори жълт и респективно червен картон.
81 - Диого Тейшейра получи топката на границата на наказателното поле и шутира към долния ляв ъгъл, но не намери очертанията на вратата на домакините.
90+4 - Край на мача! Берое загуби от Локомотив София с 0:3 и гостите си гарантираха оставането в елита.

Берое: 23. Родриго Ачинели – 5. Лучано Скуадроне, 18. Хуан Пабло Саломони (7020. Сегундо Пачаме), 4. Франко Минго (К) – 12. Темитопе Акижогунла (467. Федерико Санети ), 19. Карлос Алгара  (5798. Роналдо Камара ), 24. Стефан Гаврилов, 15. Енцо Еспиноса – 10. Франсиско Политино (4621. Дамян Йорданов), 91. Вини Трибуле, 11. Уерик Каетано (469. Франсиско Сагардия )
Резерви: 1. Артур Мота – 7. Федерико Санети, 9. Франсиско Сагардия, 14. Викторио Вълков, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 98. Роналдо Камара
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 12. Бруно Франко , 31. Красимир Станоев (К), 2. Гонсало Кардосо (905. Даниел Ками), 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо  – 16. Симеон Мечев , 20. Диого Тейшейра  (8321. Антони Иванов), 10. Валентин Николов (6393. Стефан Ламбезе ) – 7. Кевин Маи  (6345. Димитър Митков), 11. Карлос Франса  (9044. Мики Орачев)
Резерви: 88. Жарко Истатков – 5. Даниел Ками, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 17. Теодор Иванов, 21. Антони Иванов, 44. Мики Орачев, 45. Димитър Митков, 93. Стефан Ламбез
Треньор: Красимир Балъков

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Ивелин Занев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР