Локомотив (София) победи Берое с 1:0 у дома в среща от 28-ия кръг на Efbet Лига. "Железничарите" сложиха край на серията си от четири поредни загуби, докато съперникът им записа второ поредно поражение.

Двубоят стартира при спокойно темпо с постепенни атаки и без опасности пред двамата вратари. Първият опасен удар дойде в 12-ата минута при опит на Симеон Мечев да прехвърли вратаря на Берое с шут от центъра.

Първият опит на заралии да застрашат вратата на Локомотив дойде в 39-ата минута с неточен удар на Франко Рамос.

Минута по-късно Локо (София) поведе с 1:0, след като Карлос Франса беше изпуснат на границата на наказателното поле и се разписа с удар покрай вратаря,

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Минути след почивката дойде първият точен удар на Берое в мача, но Любенов се справи с изстрела на Еспиноса.

Заралии бяха близо до това да изравнят в 57-ата минута, но Красимир Станоев лиши Уерик Каетано от много красив гол.

Минути по-късно Франса можеше да вкара второ попадение за Локо, но бранител изби в корнер. В края на мача Себастиан Вия можеше да донесе точка на Берое, но не удали вратата от фаул.

Локомотив (София) се изкачи на 13-о място в класирането с 28 точки, Берое остава на десета позиция с 32.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - БЕРОЕ 1:0
1:0 Карлос Франса (40')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
12' Първи удар към една от двете врати! Симеон Мечев се опита да изненада вратаря на Берое Артур Мота с удар от центъра, но не уцели вратата.
|38' Красимир Милошев шутира към вратата на гостите, но ударът му бе блокиран.
39' Първи опит на Берое да застраши вратата на Локомотив! Франко Рамос игра с глава след корнер, но много неточно.
40'  ГООООЛ за Локомотив! Карлос Франса беше изведен зад гърба на отбраната на Берое и се разписа с удар в близкия ъгъл.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
53' Първи точен удар за Берое! Енцо Еспиноса стреля към вратата на Локо (София), но Любенов спаси.
57'  Какъв шанс за Берое! Уерик Каетано опита удар с външен фалц към далечния ъгъл, но Станоев успя да изчисти с глава от голлинията.
62' Карлос Франса намери топката в наказателното поле на Берое и стреля, но бранител изби в корнер.
69' Франсиско Политино опита удар към вратата на Локомотив, но твърде неточно.
87' Опасен удар на Себастиан Вия от фаул, но извън рамката на вратата.
90+3' Край на мача.

Локомотив СофияЛОКОМОТИВ (СФ): 24. Александър Любенов – 4. Диме Димов , 12. Бруно Франко, 20. Диого Тешейра (75'  21. Антони Иванов), 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (К), 16. Симеон Мечев, 31. Красимир Станоев, 7. Кевин Маи (79'  93. Стефан Ламбез), 45. Димитър Митков (85' 15. Лука Иванов), 11. Карлос Франса
Резерви: 88. Жарко Истатков, , 9. Калоян Кръстев, 98. Стив Траоре, 77. Ерик Манолков, 8. Бойчо Величков, 17. Теодор Иванов
Треньор: Данило Дончич

Берое БЕРОЕ: 1. Артур Мота – 5. Лучано Скуадроне (81' 21. Дамян Йорданов) , 4. Франко Рамос, 18. Хуан Пабло Саломони, 6. Жорди Говеа – 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (60'  98. Роналдо Камара)– 11. Уерик Каетано (68'  91. Вини Трибуле(, 22. Себастиан Вия, 15. Енцо Еспиноса  (60' 10. Франсиско Политино) – 9. Франсиско Сагардия
Резерви: 23. Родриго Ачинели, 8. Хавиер Силго, 14. Викторио Вълков, 24. Стефан Гаврилов, 25. Муса Диало
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Съдия: Красен Георгиев
Стадион: "Локомотив", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР