Локомотив (София) победи с 1:0 Спортист (Своге) в контролна среща на стадион "Локомотив". Това е първи успех на "железничарите", след като Иван Колев стана треньор на тима. В първата проверка преди дни Локомотив загуби с 1:2 от Хебър (Пазарджик).

След нулево първо полувреме резултатът беше открит от домакините в 54-ата минута. Тогава при центриране Наско Милев засече с глава топката и я прати в мрежата на Спортист. До края на мача ново попадение не падна, въпреки че Локомотив имаше няколко положения.

"Железничарите" и Спортист се подготвят за първенството във Втора лига, което трябва да започне в средата на месеца. Тимът от Своге е новак във второто ниво на родния футбол. Воден е от треньора Георги Станков, а в състава му личат имената на капитана Борислав Стойчев, носителят на Купата на България с ЦСКА Милен Кикарин и др.

Снимки: АНТОН УЗУНОВ