ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Христина Христова и Красимир Минев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Локомотив (Пловдив) се наложи с 1:0 като гост над Етър в среща от 9-ия кръг на Efbet Лига.

Така "смърфовете" записаха осма поредна победа от началото на първенството и отново се качиха на върха в класирането. Локо (Пловдив) дръпна с две точки пред втория Черно море, докато Етър е на предпоследна позиция с едва 4 точки.

Първата по-опасна възможност в срещата бе на сметката на домакините, но ударът на Кольо Станев не намери целта. Локомотив отвърна с техничен удар на Димитър Илиев, който не успя да отбележи.

Етър остана с човек по-малко в 27-ата минута, в която Мариян Иванов фаулира Георги Минчев и след ВАР полученият жълт картон за нарушението бе променен на червен.

В последната минута от първото полувреме вратарят на Етър Мартин Величков нокаутира Христо Иванов, след като изрита топката в лицето му, пресичайки подаване.

Локомотив стигна до гол в последната минута от добавеното време на първата част (96'), когато Евандро прати топката в мрежата с техничен удар от границата на наказателното поле. Домакините имаха претенции към рефера за нарушение в хода на атаката, но не не бяха признати.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Четвърт час след почивката Етър създаде добра възможност за изравняване. Валери Христов стреля с глава след центриране, но ударът му беше избит от Хоркаш.

Локомотив (Пловдив) вкара втори гол в 72-ата минута, когато топката попадна у Бабакар Дион зад гърба на отбраната, а той се разписа. Малко след това обаче реферът получи сигнал от ВАР и отмени попадението заради засада.

В следващите минути пред двете врати бе горещо. Първо Джовани удари дясната греда зад стража на Етър, а малко след това резервата Димо Бакалов не успя да намери мрежата от отлична позиция.

До края на срещата нов гол не падна и Локомотив се завърна на върха, докато Етър остана в дъното на класирането.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ (ПД) 0:1
0:1 Евандро (45+6')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първа опасност в мача! Кольо Станев изскочи вдясно от вратата и стреля, но покрай вратата.
20' Шанс за Локомотив! Димитър Илиев бе изведен очи в очи с Мартин Величков, но не успя при опита си да отбележи с техничен удар.
27'  ЧЕРВЕН КАРТОН за капитана на Етър Мариян Иванов за нарушение срещу откъсващия се Георги Минчев. Първоначално реферът му показа само жълт, но след ВАР промени решението си.
29' Минчев шутира пряк свободния удар, но около метър го раздели от попадение във вратата на Величков.
45'  Играта е спряна! Вратарят на Етър пресече пас към Христо Иванов, но прати топката в лицето му.
45+6'  ГОООООЛ за Локомотив (Пловдив). Евандро получи топката на дъгата на наказателното поле и с техничен удар я прати в мрежата.
45+6' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
57' Крум Стоянов центрира към Валери Христов, който стреля с глава, но ударът му беше избит от Хоркаш.
72'  ОТМЕНЕН ГОЛ за Локомотив! Бабакар Дион получи топката на метър от вратата зад гърба на защитата и се разписа. След ВАР обаче попадението му бе отменено.
74'  ГРЕДА за Локомотив (Пловдив)! Джовани проби отляво и стреля в близкия ъгъл, топката се отби в десния стълб, след което вратарят на Етър я улови.
77' Какъв шанс за Етър! Резервата Димо Бакалов можеше да стане герой за домакините, но не засече добре топката и я прати над вратата, стреляйки на метър-два от голлинията.
88' Възможност за Етър от фаул, но Ивайло Димитров прати топката високо над вратата.
90+3' Край на мача.

Етър ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 26. Мариян Иванов (К) , 25. Крум Стоянов, 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов  (83 10. Ловре Кнежевич) , 7. Кольо Станев , 38. Владислав Найденов (76'  70. Димо Бакалов) , 9. Мартин Тошев (83  14. Ивайло Димитров) , 28. Николай Янков (28'  4. Георги Александров)
Резерви: 1. Ангел Мартинов, 77. Мартин Николов, 19. Хавиер Бетегон, 24. Шахредин Букхолда, 19. Хавиер Леон
Треньор: Емануел Луканов

Локомотив Пловдив ЛОКО (ПД): 23. Динко Хоркаш, 2. Оливер Камдем , 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али , 16. Кристиян Пешов, 6. Христо Иванов  (45+3'  99. Леонардо Сена) , 21. Евандро  (82 17. Алфа Конте) , 10. Джовани Бариани (90  22. Ивайло Иванов), 7. Бабакар Дион (90 11. Петър Андреев) , 14. Димитър Илиев (90  33. Георги Каракашев), 9. Георги Минчев
Резерви: 81. Кристиан Томов, 2. Махир Шерифов, 4. Мартин Паскалев, 44. Ангел Лясков
Треньор: Александър Томаш

Съдия: Ивайло Ненков
Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР