Новакът в efbet Лигата Монтана направи домакинско равенство 2:2 в контролна среща срещу третодивизионния Левски (Лом). Преди началото на мача на стадион „Огоста“ беше представен отборът на елитния тим за новия сезон.

Румен Георгиев и новото попълнение Александър Башлиев пропуснаха спаринга заради травми. Николай Цветков откри резултата в 11-ата минута. В 33-ата минута Тони Тасев имаше малшанс, тъй като при негов удар топката се отби в гредата.

Четири минути по-късно Николай Минков удвои за домакините, а лошият ден на Тасев намери своята кулминация малко преди почивката. Тогава той беше заменен принудително заради контузия.

След почивката треньорът на Монтана Никола Спасов смени целия си отбор. Още в началните секунди пък Росен Кръстев изкълчи глезен и домакините останаха с 10 души на терена, тъй като останалите футболисти вече бяха под душа.

Това позволи на Левски (Лом) да вземе инициативата и само в рамките на шест минути резултатът беше изравнен. Ивайло Орлинов върна едни гол в 51-ата минута., а след това Йордан Георгиев с прехвърлящ удар от 35 метра изненада вратаря Филип Димитров.

Монтана започва новия сезон в efbet Лигата с домакинство на Арда. Мачът на стадион „Огоста“ ще се играе в събота (8 август) от 17:45 часа.

Съставът на Монтана в контролата с Левски (Лом):  Марин Орлинов, Валери Георгиев, Иван Михов, Владимир Айтов, Преслав М. Петров, Димитър Илиев, Николай Минков, Борислав Балджийски, Николай Цветков, Тони Тасев, Сергей Георгиев (Филип Димитров, Ваньо Илиев, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Янко Ангелов, Росен Кръстев, Стефан Каменов, Ивелин Илиев, Кристиян Младенов, Георги Замфиров, Антонио Антонов, Петър Петров).