ЛП Суперспорт и Спортика до последно ще спорят за сребърните медали в женското футболно първенство. В столичното дерби момичетата на Лъчезар Паланков изпуснаха победата срещу Олимпия. Мачът в Обеля завърши с атрактивното 4:4 и премина през много обрати. Домакините поведоха с 2:0 след голове на сръбкинята Тина Маласия от дузпа, и гъркинята Димитра Савопулу.

После обаче набързо гостенките докараха нещата до 2:3. Разписаха се Ели Наджаков, Поли Георгиева и Деси Грахльова. След почивката ЛП Суперспорт имаше почти тотално надмощие, а капитанката Грахльова тресна и напречната греда след отличен пробив по лявото крило. При една от редките контри обаче "олимпийките" изравниха след меле - 3:3. Георгиева отново изведе ЛП Суперспорт напред - 3:4, а и гредата отново помогна на вратарката Анита Апостолова. След груба грешка на колежката й Катрин Златева обаче Маласия фиксира крайното 4:4. В последната минута страничната съдийка допусна след 3-метрова засада сръбкинята да излезе в чиста позиция, но този път Златева спаси и запази ремито.

В същото време Спортика разби Академик (София) с 5:0. Сега в последния кръг, ако благоевградчанки спечелят като гости на аутсайдера Берое, ще грабнат сребърните медали.