Нефтохимик изпълни голямата цел - да остане в професионалния футбол. Отборът от Бургас, воден от треньора Людмил Киров, се спаси от изпадане след равенство 1:1 като гост на Спортист (Своге) в мач от последния 34-ия кръг на Втора лига. В същото време прекият конкурент за оставане в групата Локомотив (Горна Оряховица) загуби с 0:3 от Септември (София) в столицата. Нафтата остават на спасителния бряг, заемайки 14-ото място с 27 точки, с 2 повече от "железничарите". Така тимът на Георги Иванов-Геша изпада от Втора лига.

Нефтохимик, който започна годината твърдо на последно място с едва 7 точки и само една победа, записа шест успеха и две равенства в последните десет кръга, което се оказа решаващо, за да изпревари Локомотив (Горна Оряховица).

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Срещата в Своге протече при равностойна игра, като в края на полувремето легендата на "шейховете" Дeян Христов отбеляза за Спортист - 1:0.

Втората част започна по-добре за тима на Людмил Киров и избраниците му успяха да изравнят чрез Раел Лолала - 1:1. До края Нефтохимик опита да стигне до пълния обрат, но не падна нов гол и срещата приключи 1:1.

С категоричната победа над Локомотив (Горна Оряховица) (3:0) футболистите на Септември (Сф) подпечатаха третото си място и ще играят в баража за класиране в Еfbet Лига. Столичният тим завършва сезона във Втора лига с 56 точки, четвърти е Лудогорец II с 50, а пети - Спортист (Своге) с 49.

Както е известно, за елита се класираха Пирин (Благоевград), който спечели първенството във Втора лига, както и Локомотив (София), завършил на втората позиция.

ВТОРА ЛИГА - 34 КРЪГ

21 май 2021 г. (петък), 17:00 часа
Лудогорец II - Локомотив (София) 1:4

1:0 Илкер Будинов (3), 1:1 Владимир Семерджиев (34), 1:2 Владимир Семерджиев (67), 1:3 Владимир Семерджиев (74), 1:4 Светослав Диков (83)

Септември (Симитли) - Добруджа 3:0
1:0 Даниел Гогов (23-дузпа), 2:0 Даниел Гогов (33), 3:0 Христо Иванов (60)

Септември (София) - Локомотив (Горна Оряховица) 3:0
1:0 Атанас Кабов (4), 2:0 Кристиян Колев (80), 3:0 Християн Казаков (82)

Созопол - Миньор (Перник) 1:1

Спортист (Своге) - Нефтохимик 1:1
1:0 Деян Христов (42), 1:1 Раел Лолала (53)

Янтра (Габрово) - Литекс 0:3
0:1 Радослав Живков (44), 0:2 Олег Димитров (61), 0:3 Иван Иванов (66)