Лудогорец отстрани носителя на Купата на България - Славия и продължава на 1/4-финал. Двата тима завършиха при 2:2 в редовното време, не си отбелязаха в продълженията и всичко трябваше да се реши с дузпи.

Там в герой за разградчани се превърна вратарят Хорхе Броун, хванал два поредни удара от бялата точка за крайното 4:3 в полза на Лудогорец. Интересното е, че именно след драма с дузпи срещу Левски, Славия спечели трофея, а сега ударите от бялата точки, вадят "белите" от борбата.

Двубоят в Разград започна с натиск на домакините от Разград, които в 9-ата минута можеха да открият резултата, но Швиерчок удари гредата.

Славия изненада съперника в 15-ата минута с изненадващ удар от фаул на Галин Иванов, а разградчани отвърнаха с удари на Швиерчок и Доминик Янков, но вратарят на Славия Георги Петков се намеси подобаващо. Лудогорец стигна до равенството след индивидуална акция на Швиерчок, а до края на полувремето Вандерсон на три пъти пропусна да вкара втори гол за разградчани.

Втората част премина с атаки на Лудогорец и контраатаки на Славия, като през първия половин час на полувремето липсваха реални голови положения. Това беше компенсирано само за три минути между 74-ата и 77-ата, когато Швиерчок и Галин Иванов отново насочиха вниманието към себе си с красиви попадения. До края на мача играчите на Лудогорец опитаха да натиснат съперника, но поотпаднаха физически.

Първото продължение ще се запомни с няколкото опита на Швиерчок, при един от които той удари гредата за втори път в мача. В последните 15 минути преди дузпите Клаудиу Кешерю се оказа на метри от вратата, но не насочи добре топката. До гол до края на продълженията не се стигна и мачът трябваше да бъде решен с дузпи.

Там Лукаас Саша прати втората дузпа за своя тим в аут, а Хорхе Броун хвана ударите на Милен Гамаков и Хорхе Броун, а Клаудиу Кешерю сложи точка на спора за крайното 4:3.

Напред към 1/4-финалите за Купата вече продължиха Струмска слава, Локомотив (Пловдив), ЦСКА, Септември, Черно море и Етър, а утре са Берое и Ботев (19:00 часа).

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:2
0:1 Галин Иванов (15'), 1:1 Якуб Швиерчок (35'), 2:1 Якуб Швиерчок (74'), 2:2 Галин Иванов (77')

ПРИ ДУЗПИТЕ:  1:0 Славчо Шоколаров,  1:1 Якуб Швиерчок,  2:1 Владислав Узунов,  2:1 Лукас Саша,  3:1 Галин Иванов,  3:2 Джоди Лукоки,  3:2 Милен Гамаков,  3:3 Густаво Кампаняро,  3:3 Георги Йомов,  4:3 Клаудиу Кешерю

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Превес за домакините от Разград в първите минути на срещата. Домакините държат повече топката.
9'  ГРЕДА за Лудогорец!  Швиерчок получи топката и тръгна да лъже петима, след което стреля, но топката се удари в гредата и напусна очертанията на терена.
15'  ГОООЛ за Славия! Галин Иванов изненада Броун с удар в близкия ъгъл, вместо да центрира от фаул от около 30 метра от вратата.
20'  Страхотна намеса на Георги Петков след силен удар от малък ъгъл на Швиерчок.
23'  Отново Петков е герой за Славия след удар с глава на Доминик Янков от около 10 метра.
35'  ГООООЛ за Лудогорец! Якуб Швиерчок нахлу в наказателното поле и стреля покрай Георги Петков за 1:1.
40'  Вандерсон излезе сам срещу Георги Петков, но ветеранът застана на пътя му и му отне топката.
41'  Далечен удар на Вандерсон, но над напречната греда на Петков.
45'  Отново Вандерсон тормозои отбраната на Славия след пас на Натанаел и стреля, но Петков изби с крак.
45' Край на първата част.
-----------------------------------------------------
46' Начало на втората част.
56' Йомов опита контраатака, пусна топката към Галин Иванов, но Броун излезе.
70'  Марселиньо получи топката на границата на наказателното поле, обърна се и стреля, но на сантиметри покрай гредата.
74'  ГОООЛ за Лудогорец! Швиерчок получи в наказателното поле, обърна се и преодоля Петков за 2:1.
77'   ГОООЛ за Славия! Галин Иванов получи по левия фланг, преодоля Сисиньо и прати топката в близкия ъгъл на Броун.
88' Центриране към Швиерчок в наказателното поле на Славия, но Гамаков отклони топката, преди да достигне до нападателя на разградчани.
90+3' Край на срещата. Следват продължения и евентуално дузпи!
В ПРОДЪЛЖЕНИЯТА:

91' Начало на първото продължение.
93' Подаване към Швиерчок, но Гамаков застава на пътя му, след което полякът го изблъска в гръб.
96' Опит за воле от Швиерчок след пас на Марселиньо, но топката минава над вратата.
100'  ГРЕДА за Лудогорец! Георги Петков блокира удар на Лукоки на около два метра от вратата, топката попадна у Швиерчок, но силният му удар срещна страничния стълб.
105' Край на първото продължение.
106' Начало на второто продължение.
108' Удар на Швиерчок, но високо над вратата.
110'  Кешерю се озова на добра позиция след центриране от фаул, но от няколко метра не уцели вратата.
114' Натанаел проби по левия фланг и центрира остро, но Петков изби с крак.
120' Няколко центрирания към вратата на Славия,но всичко свърши с фаул в атака.
120+1' Край на мача. Дузпи ще определят победителя. Наказателните удари се изпълняват пред сектора с фенове на Славия.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

LudogoretsЛУДОГОРЕЦ: 1.Хорхе Броун, 55.Георги Терзиев, 2.Рафаел Форстър , 64.Доминик Янков ( 84.Марселиньо), 88.Вандерсон ( 92.Джоди Лукоки), 8.Лукас Саша, 18.Светослав Дяков ( 10.Густаво Кампаняро ), 7.Димо Бакалов ( 28.Клаудиу Кешерю), 4.Сисиньо, 6.Натанаел , 70.Якуб Швиерчок
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 3.Антон Недялков, 44.Яцек Горалски

Slavia SofiaСЛАВИЯ: 1.Георги Петков , 3.Тейнур Марем , 55.Андреа Христов, 38.Милен Гамаков, 8.Славчо Шоколаров , 10.Янис Карабельов ( 15.Александър Станисавлевич) , 35.Георги Йомов , 9.Цветелин Чунчуков ( 17.Момчил Цветанов), 29.Милчо Ангелов ( 22.Илиан Мицански), 71.Галин Иванов , 23.Владислав Узунов
Резерви: 12.Емануеле Джерия, 2.Филип Кръстев, 71.Тони Иванов, 11.Кристиян Пешов

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдия: Никола Попов