Лудогорец постигна изразителна победа в първенството на Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Галин Иванов и Тодор Живондов разбиха със 7:0 Черноморец (Бургас) на стадион „Балканфарма" в Разград. Мартин Кирилов отбеляза три гола през първото полувреме.

Мехмед Мехмед на два пъти Иван Великов и Светослав Ковачев оформиха крайния резултат след почивката. Така с актив от 4 победи и 1 загуба Лудогорец излезе на първо място в класирането преди мача на Литекс, който е днес. "Оранжевите" приемат Верея от 17:00 часа.

В следващия кръг отборът на Галин Иванов гостува на Нефтохимик.

Междувременно Лудогорец U17 загуби с 0:1 двубоя с Черно море във Варна. Досега тимът на Юри Васев бе с пълен актив от точки.