Лудогорец II постигна победа с 2:1 като гост на борещия се за оцеляване тим на Созопол в мач от 24-ия кръг във Втора лига.

Играчите на Ради Здравков откриха резултата още в 8-ата минута. След бърза атака зад гърба на защитата бе изведен Денислав Александров. Вратарят на домакините Свилен Нотев отрази първия му удар, но не и прехвърлящата добавка, след която топката спря в мрежата.

През втората част този резултат остана непроменен до 81-ата минута. Тогава "орлите" се пребориха за една спорна топка в центъра на терена и контраатакуваха. Климентов забеляза, че Нотев е излязъл напред и технично го прехвърли за 2:0. Созопол успя да стигне до почетно попадение на Кристиян Пешов в 86-ата минута.

След успеха си Лудогорец II е девети с 31 точки. Созопол остава предпоследен с 15 точки и няма шансове за спасение.

Созопол - Лудогорец II  1:2
0:1 Денислав Александров (8), 0:2 Ивайло Климентов (81), 1:2 Кристиян Пешов (86)

Созопол: Свилен Нотев, Кристиян Пешов, Мартин Газиев, Мирослав Иванов, Петър Кюморджиев, Мустафа Мустафа, Стоян Мантаров, Теодор Стефанов, Джейхан Занденов, Жил Уолсън, Иван Стоянов.

Лудогорец II: Васил Симеонов, Преслав Петров, Венцислав Керчев (капитан), Лъчезар Ковачев, Сердар Юсуфов, Кристиян Китов, Ерол Дост, Светослав Ковачев, Ивайло Климентов, Томас Цвятков, Денислав Александров (Андриан Димитров, Юнуз Юнуз, Иван Великов).