С десет човека Ботев (Гълъбово) победи с 3:1 Лудогорец II в среща от 25-ия кръг на "Б" група. Домакините изиграха силен мач и измъкнаха успеха, въпреки че в началото на второто полувреме остана с 10 души. Централният защитник Мирослав Енчев беше изгонен за втори жълт картон заради спречкване с Върджил Мисиджан.

Ботев откри резултата с гол на Пламен Коларов в 13-ата минута. Резултатът се запази до почивката, а в началото на втората част Лудогорец II изравни в 53-ата минута чрез Чунчуков. Минути по-късно Енчев беше изгонен от състава на Ботев. Въпреки намаления си състав домакините вкараха още два гола. В 70-ата минута Стелиян Евтимов изведе гълъбовци напред в резултата с 2:1, а в 90-ата минута нападателят Любомир Александров фиксира крайния резултат - 3:1.

„Б“ ГРУПА, 25 КРЪГ
23 април 2016 (събота), 17:00 часа
Добруджа (Добрич) - Септември (Симитли) 1:0
1:0 Николай Минков (6)

Локомотив (Мездра) – Дунав (Русе) 1:5
0:1 Диян Димов (5-дузпа), 0:2 Михаил Милчев (17), 0:3 Mирослав Будинов (33), 1:3 Владислав Златинов (38), 1:4 Атанас Атанасов (41), 1:5 Бранимир Костадинов (60)

Банско – Пирин (Разлог) 3:0
1:0 Георги Фикийн (2), 2:0 Милен Лефтеров (65), 3:0 Йордан Лечов (83)

Оборище (Панагюрище) - Верея (Стара Загора) 0:0

Локомотив (Горна Оряховица) – Спартак (Плевен) 5:1
0:1 Григор Долапчиев (15), 1:1 Ерик Почански (20), 2:1 Тихомир Кънев (27), 3:1 Тихомир Кънев (49), 4:1 Тихомир Кънев (52), 5:1 Ерик Почански (72)

Созопол (Созопол) - Нефтохимик (Бургас) 1:1
0:1 Илия Димитров (8), 1:1 Емануил Манев (70)

24 април 2016 (неделя), 17:00 часа
Ботев (Гълъбово) - Лудогорец II (Разград) 3:1
1:0 Пламен Коларов (13), 1:1 Цветелин Чунчуков (53), 2:1 Стелиян Евтимов (70), 3:1 Любомир Александров (90)

Поморие - Литекс II (Ловеч) 0:4

Kласиране, програма, резултати и всичко за "Б" група - ТУК !!!