Лудогорец 2 надигра с 3:2 лидера Царско село в мач от 23-ия кръг на Втора лига и върна интригата в битката за първото място, макар на полувремето дубълът на разградчани губеше с 0:1 от "царете".

С попадения в 47-ата, 67-ата и 68-ата минута обаче Лудогорец 2 стигна до 3:1 през второто полувреме, а в 75-ата минута столичани намалиха на 2:3. Това бе първата загуба на лидера във Втора лига след 11 мача, с което "малките орли" повториха снощния успех на титулярите над ЦСКА отново с 3:2.

В момента софиянци имат 50 точки на сметката си, а Ботев (Враца) и Локомотив (София) - съответно 46 и 44. Четвъртият в подреждането - Монтана, който победи с 2:1 Поморие на старта на кръга, е с 40 точки в актива си.