Лудогорец II спечели с 3:2 домакинството си на Локомотив (Горна Оряховица) от втория кръг на първенството във Втора професионална лига. Двубоят предложи на феновете обрати, голове и интересни ситуации.

Резултатът откриха гостите в 38-ата минута, когато техният капитан Тихомир Кънев реализира отсъдената от главния съдия Ивелин Занев дузпа. Момчетата на Ради Здравков можеше да изравнят в 40-ата минута, но от добра ситуация Димитър Митков с глава прати топката над вратата, а първото полувреме завърши при 0:1.

Още в 51-ата минута на второто Денислав Александров заби топката в мрежата за 1:1. В 61-ата Доминик Янков пропусна хубаво положение, но само три минути по-късно отново Александров оплете кълбото в мрежата за 2:1. В 70-ата минута, след пас на Янков, влезлият като смяна Мартин Милков от упор стреля високо над горната греда. В 73-ата минута гостите изравниха, като точен за втори път бе Тихомир Кънев. Възпитаниците на Ради Здравков отново стигнаха до пълен обрат, след като Ерол Дост с тежък шут извън наказателното поле реализира за крайното 3:2.

"Доволни сме от победата, макар че от играта ни има още какво да се желае. Защитата ни не винаги е достатъчно стабилна. Хубаво е, че създаваме ситуации, не е добре, че пропускаме толкова. Все пак нашите играчи са млади и с времето ще коригират пропуските си", коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Галин Иванов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 3:2
0:1 Тихомир Кънев (38-дузпа), 1:1 Денислав Александров (51), 2:1 Денислав Александров  (64), 2:2 Тихомир Кънев (73), 3:2 Ерол Дост (80)

Лудогорец II: Даниел Наумов, Преслав Петров, Георги Вълчев (46 -Тихомир Димитров), Лъчезар Ковачев, Сердар Юсуфов, Ерол Дост, Иван Йорданов, Доминик Янков, Денислав Александров, Андриан Димитров (60 - Мартин Милков), Димитър Митков (87 - Димитър Илиев).

Локомотив (Горна Оряховица): Евгени Александров, Мартин Сандов, Димитър Калчев  (72 - Мартин Николов), Петър Чалъков, Тихомир Трифонов, Симеон Иванов  (68 - Бедри Рюстемов), Иван Пенев, Тихомир Кънев, Илия Карапетров, Георги Колев (84 - Мартин Димитров), Кристиян Китов.

ВТОРА ЛИГА, ВТОРИ КРЪГ

4 август 2018 г. (събота), 18:00 часа
ЦСКА 1948 - Черноморец (Балчик) 2:1
1:0 Томислав Павлов (43), 1:1 Владислав Мирчев (81), 2:1 Светослав Диков (90+3)

Добруджа - Несебър 1:0
1:0 Румен Николов (9)

Поморие - Литекс 2:1
0:1 Кристиян Тафраджийски (23), 1:1 Михаел Орачев (51), 2:1 Любомир Божинов (65)

Арда - Струмска слава 1:1
1:0 Борислав Стойчев (37), 1:1 Георги Янев (61)

Ботев (Гълъбово) - Кариана (Ерден) 3:1
1:0 Рангел Абушев (23), 2:0 Николай Янков (42), 3:0 Методи Костов (51-дузпа), 3:1 Иван Тодоров (79-дузпа)

5 август 2018 г. (неделя), 18:00 часа
Царско село - Пирин (Благоевград) 3:0

1:0 Георги Минчев (34), 2:0 Емануил Манев (55), 3:0 Емануил Манев (88)

Лудогорец II - Локомотив (Горна Оряховица)