Лудогорец II се върна към победите и спечели с 3:1 срещу Хебър (Пазарджик). Мачът от 17-ия кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Хебър щеше да се върне на върха в класирането, ако беше спечелил днес. Отборът на Николай Митов остава втори с 37 точки, колкото има и Етър. Лидерът Миньор (Перник) е с 38. Лудогорец II е шести с 30 в актива си.

Момчетата на Тодор Живондов откриха в 39-ата минута чрез Петър Георгиев. В 55-ата Хебър успя да изравни след гол на централния защитник Томислав Папазов.

Равенството обаче се запази за кратко. След минута, още в ответната атака, "орлите" поведоха с 2:1, след като точен бе капитанът Димитър Митков.

След гола добри ситуации се откриха отново пред Димитър Митков и пред влезлия от резервната скамейка Петър Караангелов. Централният нападател от няколко метра стреля край вратата. Халфът Караангелов пък засече с глава центриране от корнер, но също не намери целта.

Третият гол падна в последната минута на редовното време, а негов автор стана Илкер Будинов.

"Изиграхме мача по предварителния план и не допуснахме изненади на терена. Смятам, че бяхме по-добрият отбор и спечелихме напълно заслужено", коментира треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ХЕБЪР 3:1
1:0 Петър Георгиев (39), 1:1 Томислав Папазов (55), 2:1 Димитър Митков (56), 3:1 Илкер Будинов (90)

Лудогорец II: Владимир Русанов, Методий Стефанов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов,  Георги Терзиев, Димитър Митков (капитан), Илкер Будинов, Петър Георгиев, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров

Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Мартин  Вълчинов, Георги Търтов, Георги  Каракашев, Жак Пехливанов, Евгени  Игнатов (капитан), Октай Хамдиев, Емануил Манев,  Живко Петков