Лудогорец II направи равенство 2:2 с Добруджа (Добрич), след като до 62-ата минута изоставаше в резултата с 0:2. Мачът от 19-ия кръг на Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Двата съперника предложиха открит и приятен за гледане футбол, с много положения и пред двете врати. За Лудогорец II на терена излязоха играчите от първия отбор Козмин Моци, Драгош Григоре и Доминик Янков.

Срещата не започна добре за "орлите". В 19-ата минута Иван Винков откри резултата в полза на гостите. До почивката ситуации за гол се откриха пред Илкер Будинов, Цветослав Петров и Георги Чукалов, но те не успяха да поразят целта. Две минути след подновяването на играта шут на Чукалов премина край вратата. Добруджа стигна до второ попадение в 54-ата минута. Отбеляза го Димитър Алексиев. След гола разградчани наложиха пълно превъзходство и притиснаха съперника. В 62-ата Хюсеин Кельовлуев намали на 1:2. В 72-ата минута шут на Иван Йорданов от фаул с мъка бе отразен от Ивайло Василев. В 85-ата минута Цветослав Петров изпълни точно отсъдената дузпа и оформи крайното 2:2.

"Не съм доволен единствено от резултата, защото ми се иска да побеждаваме във всеки мач. Играхме смело и нападателно. Това отвори пространства и за съперника, но като цяло момчетата се представиха на ниво", коментира след мача треньорът на "орлите" Тодор Живондов.

Лудогорец II - Добруджа (Добрич) 2:2
0:1 Иван Витков (19), 0:2 Димитър Алексиев (54), 1:2 Хюсеин Кельовлуев (62), 2:2 Цветослав Петров (85-дузпа)

Лудогорец II: Владимир Русанов, Бранимир Костадинов, Илкер Будинов, Иван Йорданов (капитан), Доминик Янков, Цветослав Петров, Георги Чукалов, Димитър Илиев, Владислав Найденов, Козмин Моци, Драгош Григоре

Добруджа: Ивайло Василев, Божидар Чуканов, Преслав Петров, Георги Георгиев, Цветелин Радев (капитан), Якуб Идризов, Мирослав Пушкаров, Цветан Илиев, Иван Винков, Ахмед Адемов, Димитър Алексиев

ВТОРА ЛИГА - 19 КРЪГ

От събота (20 февруари)
Нефтохимик Септември (София) 0:6
0:1 Марио Илиевски (15-дузпа), 0:2 Асен Георгиев (24), 0:3 Атанас Кабов (37), 0:4 Симеон Александров (75), 0:5 Марио Илиевски (77), 0:6 Симеон Александров (79)

Спортист (Своге) - Миньор (Перник) 5:1
1:0 Янакиев (22), 1:1 Чиликов (32), 2:1 Костадинов (37), 3:1 Янакиев  (44), 4:1 Рамадан (70), 5:1 Йосков (77)

Созопол - Литекс 1:0
1:0 Цветомир Тодоров (70)

Септември (Симитли) - Кариана (Ерден) 3:0 служ.

21 февруари, неделя, 12:00 часа:
Янтра (Габрово) - Пирин (Благоевград) 0:2
0:1 Станислав Манолев (18), 0:2 Антон Карачанаков (73)

21 февруари, неделя, 14:00 часа:
Лудогорец II - Добруджа 2:2