Лудогорец записа трета поредна победа в Елитната юношеска група до 17 години след 2:0 срещу Левски в София.

През първото полувреме талантите от школата на шампионите имаха превъзходство. Станислав Вълчев откри резултата в 22-ата минута. Малко по-късно точен за 2:0 бе Любослав Златков - в 29-ата. Освен двата гола през първата част, момчетата на Радослав Комитов пропуснаха и няколко добри положения.

През второто полувреме Лудогорец изигра тактически правилно мача и не допусна опасности пред своята врата. В същото време момчетата на Комитов пропуснаха на няколко пъти да направят резултата класически.

След успеха "орлите" имат 10 точки, изоставайки само с 2 от временния лидер Черно море. Също с по 10 са ЦСКА и Берое, а Левски е чак на 13-ото място само с 1 точка от 3 изиграни мача до момента.

Съставът на Лудогорец U17 срещу Левски: Дамян Дамянов, Илкер Будинов, Василен Марков, Николай Томов, Светослав Славчев, Кристиан Кънчев (Десислав Петков), Евгени Димитров, Станислав Вълчев (Мартин Колев), Георги Стоянов (Стефан Методиев), Димитър Митков, Любослав Златков (Хюсеин Хюсеинов)