Лудогорец победи Славия с 3:0 в първи полуфинал от републиканското първенство за деца, родени 2000 година. Във втория двубой, игран в пловдивското село Катуница, „Ботев” 2002 и Литекс завършиха 1:1. Реваншите са в петък, като на стадион Славия мачът започва в 10:30 часа. В Ловеч срещата е с начален час 18:00 часа.

Домакините поведоха още в 3-ата минута с гол на Георги Георгиев. В 14-ата Хюсеин Хюсеинов удвои преднината, а през втората част Любослав Златков фиксира крайното 3:0. Предстои интересен реванш на стадиона в „Овча купел”, защото „белите” са един от най-добрите отбори в тази възраст.

Вчера се изиграха и полуфиналите в старшата възраст (родени 1996 г), като ЦСКА победи Локомотив (София) с 3:2 на стадиона в село Требич. В другата двойка „Ботев” (Пловдив) се наложи с 2:0 над Черно море (Варна). Реваншите са в четвъртък от 18:00 часа.