Лудогорец спечели с минималното 1:0 гостуването си на Берое в първата среща от програмата на междинния 24-и кръг на Първа лига. В герой за шампионите днес се превърна Марселиньо, който вкара единственото попадение. Бразилецът се разписа отблизо с глава в 80-ата минута. Малко по-късно Върджил Мисиджан удари греда. Преди почивката пък "орлите" претендираха за дузпа за нарушение на Иван Иванов срещу Клаудиу Кешерю, което обаче беше подминато от съдията Драгомир Драганов.

След минималния успех Лудогорец събра 60 точки, като има с 6 повече от втория ЦСКА, който в четвъртък домакинства на Етър. Берое остава четвърти в класирането с 41 точки.

Мачът под Аязмото беше равностоен, като избраниците на Александър Томаш също имаха своите шансове. Преди почивката пропуски за Берое направиха Мартин Райнов, Камбуров и Рубен Бригидо.

В 29-ата минута пък беше ситуацията с Кешерю, който бе повален в наказателното поле на домакините. Сисиньо беше изведен зад гърба на отбраната на Берое и центрира остро към румънеца. Кешерю не успя да нанесе удар отблизо, тъй като беше задържан в гръб от Иван Иванов, а и Камен Хаджиев го притисна. В крайна сметка съдията Драгомир Драганов отсъди фаул на нападателя и вбеси гостите, които бурно протестираха.

След като шампионите не успяваха да отбележат, треньорът Димитър Димитров логично потърси промяна. Херо пусна в игра в 64-ата минута Якуб Швиерчок и Върджил Мисиджан, а от терена бяха извадени Кешерю и Лукоки. В 71-ата Швиерчок пропусна от изгодна позиция.

В 80-ата се стигна до откриване на резултата. Лудогорец повече чрез Марселиньо. След центриране от корнер Игор Пластун продължи топката към аса на "орлите", който от непосредствена близост реализира с глава. Иван Бандаловски не успя да удържи Марселиньо при ситуацията.

В 84-ата Мисиджан също можеше да отбележи, но разтресе напречната греда с мощен изстрел. До края не се случи нищо запомнящо се и Лудогорец постигна 19-ата си победа в Първа лига този сезон. Успехът е шести пореден за тима на Херо в шампионата.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Марселиньо (80)

Срещата по минути:
* Mинута мълчание в памет на починалия Стойко Стойков, шампион с Берое през 1986 година. Бивш защитник, изиграл е 203 мача за тима в „А“ група.
1 - Начало на мача.
1 - Рубен Бригидо засече центриране на Камбуров отдясно и стреля с глава, извън очертанията на вратата на гостите.
17 - Марселиньо получи топката в наказателното поле и пробва да изведе Лукоки, Камен Хаджиев успя да пресече подаването.
26 - Игор Пластун засече с глава центрираната от Вандерсон топка, изпращайки я над напречната греда.
29  Кешерю претендира за дузпа, съдията Драгомир Драганов остана безмълвен и вбеси гостите. Сисиньо беше изведен зад гърба на отбраната на домакините и центрира остро към румънеца. Кешерю не успя да нанесе удар отблизо, тъй като беше задържан в гръб от Иван Иванов, а и Камен Хаджиев го притисна. В крайна сметка Драганов отсъди фаул на нападателя на шампионите. ВИЖТЕ - ТУК!
32  Мартин Райнов за малко да изненада Ренан. Капитанът на Берое отправи далечен удар, който донякъде изненада стража на гостите, бразилецът все пак успя да избие топката в корнер.
37 - Удар на Марселиньо от пряк свободен удар, над вратата на старозагорци.
39 - Бригидо отне топката от Вандерсон, след което напредна и стреля, Пластун блокира удара му.
42  Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар от добра позиция, топката прелетя над вратата на Лудогорец.
44  Охене изведе Бригидо очи в очи със стража, Ренан скъси дистанцията и успя да избие топката с крак.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  Иван Бандаловски проби отдясно, финтира Сисиньо на два пъти и центрира, топката мина пред голлинията, но там Бригидо не успя да я засече.
49 - Пробив на Вандерсон и удар от малък ъгъл, Перниш улови.
54 - Удар на Марселиньо от дистанция, много неточно в аут.
60 - Лукоки центрира пред Перниш, Кешерю засече от въздуха, но прати топката над вратата.
61 - Охене отне топката, напредна и шутира от дъгата на наказателното поле, получи се рикошет и корнер.
64 - Треньорът на Лудогорец Димитър Димитров търси промяна, извършвайки две смени.
64  Мисиджан влиза на мястото на Джоди Лукоки.
64  Якуб Швиечок се появява в игра, Кешерю напуска.
70  Камбуров отстъпва място на Серджиу Негрут.
71  Якуб Швиерчок бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава след центриране на Сисиньо, но извън очертанията на вратата.
79 - Мартин Райнов не успя да отбележи фронтално срещу вратата, пращайки топката над напречната греда. В ситуацията обаче имаше засада на Милен Желев, който подаде на Райнов.
80  ГОООЛ! Лудогорец повежда с гол на Марселиньо - 0:1! След центриране от корнер Игор Пластун продължи топката към Марселиньо, който от непосредствена близост реализира с глава. Иван Бандаловски не успя да удържи бразилеца при ситуацията.
84 - ГРЕДА!
Силен изстрел на Мисиджан от воле, топката се отби в напречната греда.
86  Александър Томаш извършва две смени. Ахмед и Карачанаков влизат, Бригидо и Желев напускат терена.
90  Георги Терзиев влиза в игра, Вандерсон е заменен.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Лудогорец победи Берое с 1:0.

Берое
БЕРОЕ12.Душан Перниш, 11.Иван Бандаловски , 6.Иван Иванов, 26.Камен Хаджиев , 20.Матеус Леони , 3.Милен Желев (86 13.Емин Ахмед), 7.Мартин Райнов , 8.Карлос Охене, 18.Рубен Бригидо (86  71.Антон Карачанаков), 16.Марко Адамович , 9.Мартин Камбуров (70  21.Серджиу Негрут)
Резерви: 23.Георги Аргилашки, 13.Емин Ахмед, 28.Веселин Пенев, 21.Серджиу Негрут, 5.Павел Виданов, 4.Кохей Като, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Александър Томаш

ЛУДОГОРЕЦ33.Ренан дос Сантос , 6.Натанаел, 32.Игор Пластун, 30.Козмин Моци, 4.Сисиньо, 18.Светослав Дяков , 12.Абел Анисе, 84.Марселиньо , 88.Вандерсон (90  5.Георги Терзиев), 92.Джоди Лукоки  (64  93.Върджил Мисиджан), 28.Клаудиу Кешерю (64  70.Якуб Швиерчок)
Резерви: 1.Хорхе Броун, 5.Георги Tерзиев, 25.Цветомир Панов, 44.Яцек Горалски, 10.Густаво Кампаняро, 93.Върджил Мисиджан, 70.Якуб Швиерчок
Tреньор: Димитър Димитров

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация