Лудогорец и Партизан направиха равенство 0:0 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят се игра в Разград, а реваншът е на 6 август в Белград. Победителят от сблъсъка се класира за плейофите (кръг преди групите) в Шампионската лига, а отпадналият ще играе плейофи за влизане в групите на Лига Европа. Двата тима играха и миналото лято на абсолютно същия етап от турнира, като тогава Лудогорец победи два пъти – с 2:1 в Разград и 1:0 в Белград.

Лудогорец продължи неприятната си серия и вече четири мача е без победа. Българският първенец загуби на старта на родната “А” група от Хасково, след това направи две равенства – срещу Дюделанж в реванша от втория квалификационен кръг и срещу Черно море, а днес последва трето поредно реми.

През първото полувреме и двата отбора играха доста открито и създадоха достатъчно положения за гол. Гостите от Партизан започнаха много активно, а домакините играха с напрежение и лека уплаха от натиска. Още във 2-ата минута Кайсара сгреши, след което на два пъти “гробарите” имаха възможност да създадат опасност. В 4-ата минута Владислав Стоянов изби силен удар на Шкулетич. В 11-ата минута Марселиньо отговори на опасностите на сръбския тим. Бразилецът засече с плонж и стреля с глава, но не успя да уцели вратата. В 17-ата минута Михаил Александров пропусна най-чистото положение. Той остана сам срещу вратаря на гостите, но се забави да стреля и Волков с шпагат му отне топката. В 22-ата минута Абало получи от Марселиньо в наказателното поле, но би покрай вратата. В 29-ата минута бе ред на Партизан да пропусне. След атака отляво последва прострелно центриране, но играч на “черно-белите” се размина с топката. В 32-ата минута бе и последният шанс за Лудогорец. След корнер Волков изчисти топката малко преди голлинията, последва удар и на Марселиньо, но встрани от вратата.

Второто полувреме започна с принудителна смяна за Лудогорец. Витиня се контузи и бе заменен от Браян Ангуло. Партизан също направи принудителна промяна заради контузия на нападателя Данко Лазович. На негово място се появи Нинкович. Стойчо Стоев направи още една смяна, извади Даниел Абало и пусна Мисиджан. През цялото второ полувреме Лудогорец като че ли владееше инициативата, играеше по-често с топката, но не създаде подобни чисти положения като през първото полувреме. Марселиньо и Роман Безяк опитаха удари отдалеч, но не застрашиха вратаря на гостите Милан Лукач. Сърбите пък се поприбраха в своята половина и разчитаха на контраатаки. В последните минути гостите като че ли имаха малко по-разнообразни атаки, особено след влизането на резервата Предраг Лука.

Лудогорец започна със схема 4-2-3-1: Стойчо Стоев заложи на Кайсара отдясно в защитата, Александров и Моци в центъра и Витиня отляво. В средата на терена започнаха Светослав Дяков и Фабио Ешпиньо, който замени Христо Златински, останал резерва. По крилата действаха Михаил Александров и Даниел Абало, а напред Марселиньо и Роман Безяк. През първото полувреме Абало бе активен, както и Мишо Александров и Марселиньо, но като че ли Роман Безяк не получи толкова удобни положения да застраши вратата на съперника. В защитата бяха големите проблеми. Кайсара се пропукваше често отдясно, тъй като се включваше в атаките на Лудогорец. През втората част Абало отстъпи мястото си на Мисиджан, а Витиня бе заменен от Браян Ангуло, като и при двете смени не настъпи промяна в тактическата постройка. Третата смяна бе Михаил Александров за Анисе, като така Стоев смени и двамата си флангови футболисти