Лудогорец разгроми Черно море с 4:0 в мач от 4-ия плейофен кръг на първата шестица - 30-и кръг на Първа лига.

Последният сблъсък между двата тима бе пак на „Лудогорец Арена” и не излъчи победител след 1:1 през декември миналата година.

Днес обаче момчетата на треньора Георги Дерменджиев просто нямаха прошка. Те решиха всичко още до почивката, когато паднаха всичките голове.

Шампионите са убедителни лидери в класирането със 72 точки и мач по-малко от преследвачите ЦСКА и Левски, които са по 56 точки. Черно море е на четвъртото място с 46 точки.

Домакините започнаха агресивно и още в 5-ата минута можеха да открият резултата. Вандерсон центрира в наказателното поле на гостите, където бранител изчисти топката с глава. Само 2 по-късно румънецът Клаудио Кешеру даде преднина на домакините – 1:0. В 37-ата минута Вандерсон центрира от корнер и непокритият Хосе Паломино засече топката с глава в мрежата за 2:0. Секунди след това преднината стана класическа. Вандерсон се възползва от груба  грешка в отбраната на "моряците" и прехвърли вратаря Емил Михайлов за 3:0. В 44-ата минута реферът Волен Чинков дава дузпа за домакините. Вандерсон центрира от корнер, а в мелето топката се удари в играч на гостите. Съдията преценява, че топката е срещнала ръката му и посочи „бялата точка“. Кешеру се нагърби с изпълнението на дузпата и беше точен за 4:0!

През второто полувреме интересните положения се брояха на пръсти. Започни се само едно, когато в 82-ата минута Михайлов изби с мъка в корнер опасен шут от границата на наказателното поле на Марселиньо.

Лудогорец има 10 успеха срещу този съперник, 5 пъти двата тима са завършвали наравно и 2 случая "моряците" са триумфирали.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 4:0
1:0 Клаудио Кешеру (7), 2:0 Хосе Паломино (37), 3:0 Вандерсон (39), 4:0 Клаудио Кешеру (45-дузпа)

Двубоят по минути:
1 - Начало на мача.
5 - Вандерсон центрира в наказателното поле на гостите, където бранител чисти топката с глава.
7 -  ГОООЛ за Лудогорец! Румънецът Клаудио Кешеру даде преднина на домакините.
37 - ГООЛ за Лудогорец! Вандерсон центрира от корнер и непокритият Хосе Паломино засича топката с глава в мрежата за 2:0.
39 - ГОООЛ за Лудогорец! Вандерсон се възползва от груба  грешка в отбраната на "моряците" и прехвърля Емил Михайлов за 3:0.
44 - ДУЗПА за Лудогорец! Реферът Волен Чинков дава дузпа за домакините. Вандерсон центрира от корнер, а в мелето топката се удря в играч на гостите. Съдията преценява, че топката е срещнала ръката му.
45 - ГОООЛ за Лудогорец! Кешеру е точен от "бялата точка" за 4:0!
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.

82 - Михайлов избива с мъка опасен шут от границата на наказателното поле на Марселиньо.
90+2 - Край на мача. Лудогорец - Черно море 4:0.

Резултат с изображение за фк лудогорецЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 6.Натанаел, 4.Сисиньо, 5.Хосе Паломино (80 - 32.Игор Пластун), 27.Козмин Моци, 10.Густаво Кампаняро, 18.Светослав Дяков (72 -12.Абел Анисе) , 84.Марселиньо, 88.Вандерсон (85 - 93. Върджил Мисиджан), 22.Джонатан Кафу, 28.Клаудиу Кешеру
Резерви: 51.Васил Симеонов, 32.Игор Пластун, 19.Александър Василев, 12.Абел Анеси, 93.Мисиджан, 8.Лукас Саша, 11.Кишада
Треньор: Георги Дерменджиев

Cherno MoreЧЕРНО МОРЕ: 33.Емил Михайлов, 3.Даниел Георгиев, 5.Стефан Станчев, 13.Иван Коконов (72 - 98.Валентин Йосков), 15.Траян Траянов, 17.Мaртин Костадинов, 29.Марек Кузма, 70.Борислав Балджийски (72- 35.Мартин Минчев), 73.Ондрей Сукуп, 77.Хосе Лопес , 97.Николай Минков (57 - 34.Емил Янчев)
Резерви: 30.Войтех Щром, 10.Илиан Илиев, 35.Мартин Минчев, 4.Михаил Венков, 22.Пламен Николов, 34.Емил Янчев, 98.Валентин Йосков
Треньор: Георги Иванов