Лудогорец победи действащия носител на трофея Берое с 2:1 в първи осминафинал за Купата на България в Разград. Реваншът е та 17 ноември (неделя) от 18:00 часа в Стара Загора. Двубоят на „Лудогорец Арена“ беше изключително нервен, с много спорни положения и два червени картона. Съдията Александър Костадинов изгони на полувремето треньора на Берое Петър Хубчев заради бурни реакции, а през второто полувреме показа директен червен картон на Пламен Крумов. Гостите от Стара Загора поведоха след гол на Иво Иванов в 22-ата минута, Моци изравни в последните секунди на първото полувреме. Победата за Лудогорец донесе Михаил Александров в 60-ата минута.

Треньорът на шампионите Стойчо Стоев даде почивка на вратаря Владислав Стоянов, Минев, Барт и Мисиджан. Домакините започнаха с повече атаки и превес, но гостите играха много добре подредени в защита и разчитаха на контраатаки. В 18-ата минута Иван Караджов спаси опасен удар на Даниел Абало с глава.

В 22-ата минута Берое откри резултата след гол на Иво Иванов. Защитникът засече с глава центриране от корнер и топката премина голлинията, но бе избита от вратаря Чворович. Иво Иванов и с крак я вкара във вратата, но при добавката на голлинията беше съотборникът му Георги Андонов. Това явно заблуди страничният рефер, който вдигна флага за засада, явно не видял, че още при първия удар с глава топката бе преминала с целия си обем голлинията. След кратко суетене главният арбитър Александър Костадинов зачете гола. В 33-ата минута Безяк остана сам срещу Караджов, но стреля в аут. В 42-ата минута Михаил Александров и Борислав Стойчев се сблъскаха лошо, като колената на краката им се пресрещнаха. Александров бе изнесен на носилка, но след това върнат на терена. Съдията даде 2 минути добавено време, в което домакините изпълниха два корнера. Вторият обаче вече беше след изтичане на допълнителното време и Лудогорец изравни. След центриране Козмин Моци с глава прати топката във вратата на Иван Караджов.

На полувремето арбитърът изгони треньора на гостите Петър Хубчев на трибуните, който реагира бурно и имаше претенции към Александър Костадинов. В 60-ата минута Лудогорец поведе с 2:1 след попадение на Михаил Александров. Футболистът получи топката в наказателното поле, направи хубав финт срещу Иво Иванов и с диагонален удар реализира. Последваха груби изпълнения и на двата отбора, почти не минаваше атака без жълти картони. В 75-ата минута Александър Костадинов даде директен червен картон на Пламен Крумов за грубо влизане без топка срещу Христо Златински.

Двубоят по минути ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:1
0:1 Иво Иванов (21), 1:1 Козмин Моци (45+3), 2:1 Михаил Александров (60)

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 80.Жуниор Кайсара, 20.Шоко, 55.Георги Терзиев, 27. Козмин Моци, 23.Христо Златински, 18.Светослав Дяков (к) (67 - 8.Ешпиньо), 84.Марселиньо, 7.Михаил Александров, 17.Даниел Абало (82 - Даниел Абало), 9.Роман Безяк (59 - 11.Жуниор Кишада)
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 77.Витиня, 8.Фабио Ешпиньо, 10. Себастиан Ернандес, 19.Димо Бакалов, 73. Иван Стоянов, 11. Жуниор Кишада
Треньор: Стойчо Стоев
БЕРОЕ:
 12.Иван Караджов, 17.Пламен Крумов, 5.Борислав Стойчев, 6.Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 21.Елиаш (88 - 15.Георги Динков), 13.Евандро Ронкато (46 - 2.Здравко Илиев), 7.Георги Андонов (к) (57 - 29.Елио Мартинс), 88.Давид Каядо, 10.Венцислав Христов
Резерви: 22.Благой Макенджиев, 2.Здравко Илиев, 14.Игнат Дишлиев, 15.Георги Динков, 18.Атанас Зехиров, 19.Мартин Райнов, 29.Елио Мартинс
Треньор: Петър Хубчев

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдии: Александър Костадинов, Мартин Венев, Мартин Ангелов
Жълти картони: Давид Каядо, Елиаш, Борислав Стойчев, Иво Иванов (Берое); Михаил Александров, Козмин Моци, Светослав Дяков (Лудогорец)
Червени картони: Петър Хубчев (46-Берое), Пламен Крумов (75-Берое)