Черно море допусна обрат и загуби домакинството си срещу Лудогорец с 1:3 в среща от 6-ия кръг на Първа лига. Домакините поведоха на Градския стадион в Каварна в 39-ата минута след автогол на Хосе Луис Паломино, но след почивката бразилците Вандерсон (58) и Марселиньо (75, 84) донесоха трите точки за шампионите от Разград. Това е втора поредна загуба за Черно море, чийто тим във втори пореден кръг допуска три попадения.

Мачът бе под номер 320 за халфа на Черно море Георги Илиев в първото ниво на българския футбол. Гостите от Разград започнаха с всичките си титуляри, като треньорът им Георги Дерменджиев не спести сили на нито една от звездите предвид старта в груповата фаза на Шампионската лига с гостуване срещу Базел следващата седмица.

Лудогорец бе по-активен в началните минути, а домакините на два пъти претендираха за дузпа след падания на Уго Секо в наказателното поле. Съдията Никола Попов обаче не посочи бялата точка в нито една от двете ситуации. В 34-ата минута пред Марселиньо от гостите се откри чудесна възможност да открие резултата, но от близка дистанция шутира неточно покрай вратата.

В 39-ата минута изненадващо Черно море поведе, след като Михаил Венков центрира отляво, а Хосе Луис Паломино си вкара нелеп автогол за 1:0. До края на първата ще се запомни само един удар на Марселиньо по земя, избит от вратаря Чанович в корнер.

Малко след почивката в 47-ата минута Марек Кузма от домакините отправи удар от дистанция, топката рикошира в крака на Паломино и кацна на напречната греда.

В 58-ата минута Лудогорец стигна до изравняване. Кафу намери Мисиджан пред наказателното поле и последният центрира на далечната греда, а топката бе върната към Вандерсон, който с хубав шут прати топката в мрежата за 1:1.

Шампионите направиха и пълен обрат в 75-ата минута, когато влезлият като резерв Джоди Лукоки центрира отдясно, а Марселиньо между двама бранители реализира с глава за 1:2. И след този гол гостите продължиха да контролират играта, а в 84-ата минута Марселиньо вкара второто си попадение в мача за 1:3 с удар от границата на наказателното поле. До края срещата се доиграваше и Лудогорец резонно си спечели трите точки.

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3
1:0 Хосе Луис Паломино (39-автогол), 1:1 Вандерсон (58), 1:2 Марселиньо (75), 1:3 Марселиньо (84)

Най-интересното по минути:
1 svirkata.jpg  - начало на мача. Георги Илиев записва своя мач номер 320 в първото ниво на българския футбол.
7 - малко не достигна на Джонатан Кафу да получи топката зад гърба на отбраната на домакините.
11 - Лудогорец е по-активен в началните минути.
14 - Уго Секо падна в наказателното поле на гостите и поиска дузпа, но съдията Никола Попов не посочи бялата точка.
17 - Георги Илиев опита центриране от фаул в наказателното поле на Лудогорец, но топката излезе в аут.
19 - Дяков отправи първи точен удар за гостите, но право в ръцете на вратаря Чанович.
23 - Остро центриране в наказателното поле на гостите, но бранителите изчистват топката.
34 - Шанс пред Марселоньо да открие резултата, но от близка дистанция бразилецът шутира покрай вратата.
39 -  ГОООЛ за Черно море! Хосе Луис Паломино си вкарва автогол след центриране на Михаил Венков и Черно море повежда в резултата.
44 - Удар на Марселиньо по земя, но Чанович изби в корнер.
45+2 - Край на първото полувреме.

47 - ГРЕДА! Марек Кузма отправи удар от дистанция, топката рикошира в крака на Паломино и кацна на напречната греда на Стоянов.
58 - ГОООЛ за Лудогорец! Кафу намери Мисиджан пред наказателното поле и последният центрира на далечната греда, топката бе върната към Вандерсон, който с хубав шут прати топката в мрежата за 1:1.
65 - Силен удар на Лукас Саша над вратата на Черно море.
75 - ГОООЛ за Лудогорец! Джоди Лукоки цебтрира от десния фланг към Марселиньо, който между двама защитници на домакините отбеляза с глава за пълния обрат - 1:2.
78 - Съдията спира голова атака на Лудогорец с отсъждане на засада, каквато нямаше, но пък и топката бе избита от голлинията.
84 - ГОООЛ за Лудогорец! Кафу получи топката в наказателното поле от Вандерсон, опита се да стреля, но изгуби равновесие и тя стигна до Марселиньо, който се разписа за 1:3 с удар от границата на наказателното поле.
90+1 - 17-годишният син на Илиан Илиев със същото име сменя Георги Илиев в тима на Черно море.
90+3 - Край на мача. Черно море загуби от Лудогорец с 1:3.

ЧеРезултат с изображение за черно море фкрно море: 40.Александър Чанович, 4.Михаил Венков, 22.Пламен Николов, 15.Траян Траянов, 73.Ондрей Сукуп jalt.jpg, 6.Александър Цветков, 84.Тодор Паланков jalt.jpg (86 smqna.jpg 17.Иван Коконов), 21.Георги Илиев jalt.jpg (90+1  smqna.jpg 10.Илиан Илиев-младши) , 7.Уго Родригеш Секо, 9.Бакари (63 smqna.jpg 8.Ян Малик jalt.jpg), 29.Марек Кузма,
Резерви: 33.Емил Михайлов, 5.Стефан Станчев, 3.Даниел Георгиев, 8.Ян Малик, 10.Илиан Илиев-младши, 17.Иван Коконов, 73.Владислав Романов
Треньор: Георги Иванов - Гонзо

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 5.Хосе Луис Паломино, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 88.Вандерсон, 18.Светослав Дяков jalt.jpg, 8.Лукас Саша (77 smqna.jpg 11.Жуниор Кишада), 93.Върджил Мисиджан (66 smqna.jpg 92.Джоди Лукоки jalt.jpg), 6.Натанаел, 84.Марселиньо, 22.Джонатан Кафу (88 smqna.jpg 12.Абел Анисе)
Резерви: 26.Милан Борян, 77.Витиня, 32.Игор Пластун, 10.Густаво Кампаняро, 12.Абел Анисе, 92.Джоди Лукоки, 11.Жуниор Кишада
Треньор: Георги Дерменджиев

Каварна, "Градски"
Съдия: Никола Попов

Баланс между двата отбора след днешната среща: 15 мача, 2 победи за Черно море, 4 равенства, 9 победи за Лудогорец - г.р.: 13:25