Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Шампионът на България и лидер в “А” група Лудогорец постигна победа с 4:1 над “Ботев” (Враца) в мач от 24 кръг на родното първенство. С голове на Мирослав Иванов, Димо Бакалов, Михаил Александров и Иван Стоянов разградчани запазиха аванса си от 2 точки пред “Левски” на върха в класирането. "Сините" бяха за 2 часа начело в "А" група, след като победиха ЦСКА с 2:1. Бранителят на Лудогорец Шоко си вкара автогол в края и оформи резултата.

Още от първия съдийски сигнал домакините натиснаха врачани, но отбраната на гостите се справяше с набезите. Постепенно се появиха пробойни, които бяха умело използвани от нападателите на Лудогорец. Така се стигна и до 20-ата минута, когато Мирослав Иванов откри резултата. Нисичкият халф бе оставен непокрит при далечната греда и с глава засече центриране от десния фланг – 1:0.

Домакините продължиха да натискат и второто попадение не закъсня. В 32-ата минута Шоко проби много добре по фланга и пусна успоредно на голлинията на Димо Бакалов, който безпроблемно направи 2:0.

До края на полувремето падна още едно попадение. 3 минути преди сигнала на Мартин Богдев за край на първата част Кайсара изстреля снаряд към врата на “Ботев” (Враца), Митов изби удара, но топката попадна в краката на Михаил Иванов, който не сгреши – 3:0.

През втората част темпото на игра леко спадна, но домакините продължиха с атаките си. Голове обаче не падаха. Възпитаниците на Тони Здравков се бранеха успешно и опитаха няколко интересни контри, които не дадоха резултата.

В последните минути се заформи голова фиеста. Първо Иван Стоянов в 82-ата минута направи резултата 4:0 с гол от пряк свободен удар, а само 3 по-късно Шоко си вкара автогол. Бранителят на “разградчани” опита да избие топката от краката на Цонев, но я вкара в собствената си врата – 4:1.

“Ботев” (Враца) остава на 11-а позиция с 21 точки, само с 1 над чертата на оцеляващите.

Лудогорец - "Ботев" (Враца) 4:1
1:0 Мирослав Иванов (20), 2:0 Димо Бакалов (32), 3:0 Михаил Александров (42), 4:0 Иван Стоянов (82), 4:1 Шоко (86-автогол)

7- Тотално превъзходство във владеенето на топката за домакините, но "Ботев" се брани добре и не позволява да се стигне до гол
15- Мишо Александро получи хубав пас от Кайсара в наказателното поле, но от 10 метра стреля високо над вратата
20-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Мирослав Иванов открива резултата, след като бе оставен непокрит при далечната греда и с глава засече в близкия ъгъл центриране от десния фланг
32- topka.jpg ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Димо Бакалов удвоява резултата на "Лудогорец Арена", след като получи пас на границата на вратарското поле от Шоко
42-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Кайсара стреля, стражът на гостите изби право в краката на връхлитащият Михаил Алекснадров, кйто не сбърка за 3:0

49- Добър удар на Иванов с глава, Митов обаче спаси
64- Николов заменя Илия Илиев
66- Иван Стоянов се озова сам до дясната греда, стреля първи път вратарят изби право в краката му. Нападателят стреля отново, но този път топката се удари в гредата
82- topka.jpg ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Иван Стоянов с технично изпълнение от пряк свободен удар увеличи преднината на своя тим - 4:0
86-
topka.jpg ГОЛ ЗА "БОТЕВ"!!! Шоко си забива автогол и записва попадение в графата на гостите!
90- Край на мача!

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 80.Жуниор Кайсара, 20.Шоко, 33.Любомир Гулдан, 27.Козмин Моци, 18.Светослав Дяков (55-8.Станислав Генчев), 10.Себастиан Ернандес, 7.Михаил Александров, 11.Жуниор Кишада, 22.Мирослав Иванов (66-14.Мичел Бургзорг), 19. Димо Бакалов (45-73.Иван Стоянов)
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 77.Витиня, 4.Теро Мантула, 8.Станислав Генчев, 73.Иван Стоянов, 9.Роман Безяк, 14.Мичел Бургзорг
Треньор: Ивайло Петев

"БОТЕВ" (Вр):
1.Христо Митов, 22. Руслан Куанг, 15. Дарко Савич, 13.Николай Маринов, 3.Жайро (32-16.Цветелин Тонев), 4.Петър Альошев, 11.Александър Якимов, 5.Бруно Висенте, 23.Васил Велев, 7.Илия Илиев(64-19.Николай Николов), 17.Иван Коконов
Резерви: 21.Здравко Чавдаров, 20.Асен Георгиев, 6.Тихомир Найденов, 16.Цветелин Тонев, 8.СветославВалериев, 15. Румен Рангелов, 19.Николай Николов
Треньор: Антони Здравков