Лудогорец победи Ботев (Пловдив) само с 1:0 в мач от 27-ия кръг на "А" група. Попадението вкара Марселиньо в 40-ата минута с глава, а шампионите пропуснаха да се поздравят с по-изразителен успех. За минималната загуба на Ботев "виновник" е Виктор Голас. Бразилският вратар на гостите беше блестящ под рамката и с отличните си намеси отчая избраниците на Георги Дерменджиев.

Голът на Марселиньо се оказа достатъчен за 11-ата поредна победа на Лудогорец, след която шампионите събраха 57 точки. "Орлите" водят с цели 14 точки на Левски. Ботев е пети с 28 точки.

Шампионите продължиха и отличната си домакинска серия - без загуба у дома вече в 36 последователни срещи в "А" група. Ботев пък продължава негативното си представяне срещу този противник. "Канарчетата" все още са без победа над Лудогорец, като през този сезон загубиха и трите мача до момента с разградчани.

Мачът започна неприятно за домакините, тъй като Йордан Минев се контузи още в началото и Георги Дерменджиев трябваше да извършва принудителна смяна. В игра влезе Витиня, а след 15-ата минута положенията пред вратата на Ботев се редуваха едно след друго. Кафу, Кешеру и Вандерсон не успяха да преодолеят Голас, а в 24-ата минута се откри първи шанс за Ботев. Владислав Стоянов тръгна да подава към свой съотборник, но Тодор Неделев пресече и опита да го прехвърли, търсейки далечния ъгъл, но за късмет на шампионите топката прелетя над напречната греда.

В 38-ата минута Марселиньо стреля в гредата, а при добавката Моци вкара, но реферите прецениха, че има засада на българския национал и отмениха попадението.

В 40-ата минута Голас най-после се пропука и Лудогорец поведе. Вандерсон центрира отдясно, а пред стража на Ботев Марселиньо изпревари Йордан Христов и с летящ плонж отбеляза за 1:0.

В началото на втората част "канарчетата" останаха с 10 човека заради втори жълт картон на украинския защитник Игор Ошчипко. Това окончалтелно прекърши избраниците на Николай Костов, които до края се отбраняваха, а домакините редуваха пропуск след пропуск. Най-фрапантните положения пропиля Клаудиу Кешеру, който остава с 12 гола на сметката си и води само с 2 на Мартин Камбуров.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ 1:0
1:0 Марселиньо (40)

Двубоят по минути с БЛИЦ СПОРТ:
4 - Йордан Минев получи травма в гърба и се наложи лекарите да влязат на терена и да му помогнат.
17 - ОПАСНО! Джонатан Кафу изпуска най-чистото положение до момента. Витиня центрира право на главата на бразилеца, но Виктор Голас изби с една ръка.
21 - ОПАСНО! Кешеру беше изведен зад защитата на Ботев и стреля, Голас отново спасява.
24 - ОПАСНО! Първи шанс за гостите. Владо Стоянов сбърка в наказателното поле и подари топката на Тодор Неделев, който почти на празна нанесе удар над напречната греда.
37 - Две възможности за Лудогорец, но вратарят Голас изби на два пъти. Първо удар на Кафу от близка дистанция беше отразен от него, а после и далечен изстрел на Витиня.
38 - Отменен гол! Марселиньо стреля в гредата, а при добавката Моци вкара, но реферите прецениха, че има засада на българския национал.
40 -  ГОООЛ! Голас най-после се пропука - 1:0 за Лудогорец! Марселиньо бележи! Домакините организираха отлична атака, при която Вандерсон центрира отдясно, а пред Голас Марселиньо изпревари Йордан Христов и с летящ плонж отбеляза.