Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Лудогорец дръпна с три точки на ЦСКА на върха в Първа лига след трудна победа с 1:0 като гост на Локомотив (Пловдив).

Натанаел вкара единствения гол в мача в 60-ата минута с първия точен удар за разградчани в двубоя, като преди това той, Марселиньо и Кампаняро опитаха да вкарат, но ударите им бяха неточни.

Локомотив можеше да изравни в 71-ата минута, когато Посинкович излезе сам срещу вратаря на Лудогорец, но топката срещна страничния стълб. Десет минути по-късно "смърфовете" скочиха на рефера за игра с ръка на Сисиньо в наказателното поле, но реферът Волен Чинков подмина ситуацията, както постъпи и в 18-ата минута при контакт между Моци и Димитър Илиев в наказателното поле.

Пет минути преди края вратарят на Лудогорец Ренан се превърна в герой, след като отрази удар от няколко метра на Карагерен при бърза атака на Локомотив и фронтален удар от около 10 метра.

Разградчани удържаха аванса си и дръпнаха с 3 точки на преследвача ЦСКА и със 7 на Левски, но "сините" са с мач по-малко.