Литекс и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в първи четвъртфинал за Купата на България. Двубоят се игра в Ловеч, а реваншът в Разград е на 18 март. Двата тима се срещнаха за втори път в рамките на няколко дни, след като в събота "оранжевите" надделяха с 1:0, но в мач за първенство. Лудогорец не успя да стигне до победата в пореден мач от началото на пролетта. Тимът има две загуби - от Берое за Купата и от Литекс в "А" група, едно равенство (днес срещу Литекс) и една победа - срещу старозагорци в осминафинала-реванш за Купата, която ги класира за четвъртфиналите.

И двамата треньори направиха по няколко смени в сравнение с двубоя за първенство отпреди няколко дни, който Литекс спечели с 1:0. За Литекс вместо Божиков вляво в защита титуляр излезе Иван Горанов, а на мястото на Пламен Гълъбов се появи Илия Миланов. В атака на мястото на Десподов титуляр се появи Бьорн Марс, който си партнира заедно с Данило Асприля и Милчо Ангелов.

В Лудогорец също имаше доста промени, три от тях в отбрана. Единствено Кайсара бе титуляр преди няколко дни и днес. Вместо Барт, Моци и Минев днес на терена се появиха Георги Терзиев, Александър Александров и Браян Ангуло. В средата на терена днес си партнираха Златински и Дяков, като Ешпиньо остана резерва. Вместо Вандерсон днес титуляр излезе Абел Анисе, а в атака Безяк смени Жуниор Кишада.

През първото полувреме Лудогорец започна много по-добре и до 10-ата минута имаше две чисти положения за гол. В 7-ата минута Михаил Александров стреля отблизо, но Винисиус изби. Три минути след това Марселиньо бе оставен непокрит и с глава отправи удар от упор, но вратарят на Литекс отново бе на мястото си. Едва в 26-ата минута Бумал имаше шанс да застраши вратаря на гостите Чворович, но от малък ъгъл стреля над вратата. В 34-ата минута топката влезе във вратата на Лудогорец, но преди това Бьорн Маарс бе извършил фаул в нападение срещу Чворович. Вероятно сблъсъкът с Маарс доведе до принудителна смяна на вратаря на Лудогорец на почивката. Така през второто полувреме за гостите пази Владислав Стоянов.

В 52-ата минута Георги Дерменджиев извърши принудителна смяна, след като Марселиньо се контузи и на негово място се появи Фабио Ешпиньо. В 60-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Рафаел Перес. Анисе отправи силен удар от границата на наказателното поле, но защитникът на Литекс прибра ръцете до тялото си и съдията не посочи бялата точка. В 62-ата минута Красимир Балъков направи две смени, извади Бьорн Маарс и Румен Руменов и пусна в игра съответно Кирил Десподов и Александър Цветков. Така в нападение заиграха Асприля, Десподов и Милчо Ангелов (на върха на атаката). Малко след това обаче Милчо Ангелов отстъпи мястото си на Регула и така Десподов излезе на върха на нападението.