ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Лудогорец завърши при 1:1 с елитния чешки тим Млада Болеслав в последна проверка за разградчани от зимния лагер в Турция. Досега "орлите" записаха три победи и загуба, а контролата с Шахтьор Донецк бе отменена заради дъжд.

Точно след седмица разградчани излизат срещу ЦСКА 1948 в спор за Суперкупата на България.

Бърнард Текпетей откри резултата в 13-ата минута. Ганаецът беше изведен зад отбраната, пое топката, напредна и с удар с левия крак отбеляза третото си попадение по време на подготовката (1:0).

Съперникът показа зъби в 20-ата минута. Маречек комбинира с Карафиат, той шутира, но топката премина над напречната греда на вратата на Лудогорец.

Млада Болеслав стигна до равенство в 32-ата минута. Методи Стефанов сбърка при изнасяне на топката, а от това се възползва Томаш Лаудра, разписал се за 1:1.

Появилият се като резерва за Лудогорец Симон Слуга направи спасяване след опасен удар на Маречек от средна дистанция в 58-ата минута.

Млада Болеслав пропиля най-чистото положение през втората част след удар в гредата в 79-ата минута, последва опит за добавка, но неуспешен.

Минути преди края Спас Делев се опита да реши мача с удар от пряк свободен удар. Първият му изстрел попадна в стената, наложи се отново да бие заради игра с ръка. При втория опит стреля над вратата.