Лудогорец продължава с победната си серия в Белек. "Орлите" удариха с 2:1 третия в Украйна Заря (Луганск) и се поздравиха с трета победа на турска земя. Преди това шампионът на България надделя последователно над Фортуна (Дюселдорф) с 3:1 и над чешкия шампион Виктория (Пилзен) с 2:1.

Успехът не дойде никак лесно за разградския тим, който изоставаше в резултата до 72-ата минута.

"Орлите" взеха превес още в началните минути на двубоя. Вандерсон можеше да се разпише малко след първия съдийски сигнал, но силният му удар бе отразен от стража на украинците Шевченко. В 22-ата минута Джонатан Кафу засече с глава центриране, но отново вратарят улови. Малко по-късно Козмин Моци получи травма и бе принудително заменен от Керчев.

В 26-ата минута Марселиньо се отличи с непростим пропуск. Бразилецът бе намерен на точката на дузпата от Кафу и стреля, но топката излезе в аут.

Само две минути по-късно Заря излезе напред в резултата. Сиваков засече с глава центриране на Любенович и не остави шансове на Милан Борян.

През втората част шампионът на България продължи да е по-добрият отбор на терена, но пропуски на Вандерсон и Натанел лишиха тима от изравнителен гол. Все пак такъв падна в 72-ата минута, когато "орлите" получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Натанел, който не сбърка.

Три минути преди края на редовното време, Чунчуков намери непокрития Михаил Александров, който отбеляза и оформи крайния резултат.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗАРЯ 2:1
0:1 Сиваков (28), 1:1 Натанел (72-д), 2:1 Aлександров (87)

Лудогорец: Борян, Витиня, Марем, Моци, Натанаел, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Саша, Кафу, Кишада (Стоянов, Ангуло, Минев, Керчев, Терзиев, Анисе, Препелица, Василев, М. Александров, Лукоки, Кешеру, Чунчуков, Д. Александров.)

Заря: Никита Шевченко, Каменюка, Пилявский, Сиваков, Опанасенко, Гордиенко, Петряк, Гречишкин, Любенович, Караваев, Будковский.