Лудогорец постигна десетата си поредна победа в "А" група. "Орлите" спечелиха гостуването си на Берое с 2:0 в среща от 26-ия кръг на родния шампионат и се откъснаха на върха в класирането с цели 14 точки пред втория Левски. Разградчани заемат първото място с актив от 54 пункта, докато "сините" са с 40. До края на първенството остават 10 кръга.

Юношата на Лудогорец Венцислав Керчев даде преднина за гостите през първата част с първия гол в професионалния футбол. В самия край на двубоя Марселиньо оформи крайния резултат.

Началните минути на срещата бяха сравнително спокойни. Първата по-интересна ситуация за гол дойде в 21-ата минута, когато Вандерсон пое по лявото крило, нахлу мощно към центъра и шутира. За негово съжаление топката мина встрани от вратата на домакините. Минути по-късно "орлите" пропуснаха втора отлична възможност за попадение. Минев пусна към Вандерсон, който стреля, но Макендижев изби в корнер, след който не последва опасност за старозагорци.

В 34-ата минута Исмаил Иса бе близо до това да се разпише. Нападателят на Берое се справи отлично с Козмин Моци и стреля, но ударът му от няколко метра не намери очертанията на вратата.

Само пет минути по-късно Лудогорец поведе в резултата. Вандерсон центрира от фаул в наказателното поле на Берое, където Венцислав Керчев беше оставен непокрит и от близка дистанция реализира.

Първата възможност за гол през второто полувреме бе за Берое. Том се озова в прекрасна стрелкова позиция и шутира с десния крак, но топката профуча покрай левия стълб на вратата, пазена от Владислав Стоянов. Минути по-късно Вандерсон бе изведен от Препелица и стреля, но топката излезе в аут.

В 71-ата минута Исмаил Иса се отличи с невероятен пропуск. След неразчетено излизане на Владо Стоянов, нападателят на Берое  овладя топката и стреля към вратата, но Козмин Моци успя с глава да изчисти и да предотврати сигурно изравняване на резултата. В самия край на мача Марселиньо сложи точка на спора в мача, отбелязвайки второто попадение за своя отбор.

След тази загуба Берое вече се намира на 4-то място с актив от 36 точки. С толкова е и Славия, но "белите" са с по-добра голова разлика и са трети.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Керчев (39), 0:2 Марселиньо (90+3)

Двубоят по минути с БЛИЦ СПОРТ

15 - Спокойни начални минути на срещата.
22 - Вандерсон пробва удар от дистанция, но топката минава встрани от вратата на Макенджиев.
25 - ОПАСНО! Много добра възможност за Лудогорец. Минев пусна към Вандерсон, бразилецът шутира, но Макенджиев спаси.
34 - ОПАСНО! Исмаил Иса се възползва от грешка в защитата на Лудогорец и от непосредствена близост шутира, но топката мина покрай вратата на Стоянов.
39 - topka.jpg ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Венцислав Керчев засече от въздуха центриране от фаул и открива резултата.