Лудогорец се наложи с 3:1 в домакинството на Славия и записа пета поредна победа от началото на пролетния дял в "А" група. Точни във вратата на Георги Петков бяха Джонатан Кафу и Вандерсон преди почивката, както и Козмин Моци от дузпа в 64-ата.

Почетното попадение за Славия вкара резервата Донел Моканза. За конгоанеца с френски паспорт това е първи гол в "А" група. За сефте пък титуляр в елита днес беше талантът Георги Йомов, който е внук на легендата на Левски Тодор Барзов. Руският треньор на "белите" Александър Тарханов разчита и на други млади кадри от школата на столичани, докато колегата му Георги Дерменджиев заложи на обиграния си състав, като липсваше само наказаният Светослав Дяков.

"Белите" нямаха сили да се противопоставят на домакина си, като победата на Лудогорец е напълно заслужена. След нея убедителният лидер в "А" група събра 51 точки, а Славия остава четвърти с 35 точки. Преследвачите на разградчани - Левски и Берое, имат по 36 точки.

Първата опасност пред една от двете врати беше пред тази на Владо Стоянов. В 8-ата минута гредата беше негов верен помощник след изстрел на Борислав Балджийски. В 30-ата отново халфът на Славия пропиля отличен шанс след подаване на Сердер Сердеров, а в 36-ата домакините откриха чрез Джонатан Кафу, който преодоля цялата защита на гостите и вкара за 1:0.

Малко преди почивката Вандерсон удвои. Йомов сгреши в центъра на терена, Витиня му отне топката и изведе отлично бразилския си съотборник зад гърба на защитата, като Вандерсон успя да прехвърли Петков за 2:0.

В 64-ата минута Козмин Моци отбеляза хладнокръвно от дузпа, която съдията Драгомир Драганов отсъди за фаул на Стефан Велков срещу Вандерсон. При ситуацията гостите оспорваха решението на рефера. На трибуните пък беше съдийският шеф Петър Петров, както и от наблюдателя на българските рефери от УЕФА - французинът Марк Бата.

До края Славия имаше сили само за почетен гол. В 75-ата минута Донел Муканза засече топката пред голлинията след изстрел на Георги Йомов.

В края беше отменен гол на резерва Жуниор Кишада поради засада.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 3:1
1:0 Джонатан Кафу (36), 2:0 Вандерсон (44), 3:0 Козмин Моци (64-дузпа), 3:1 Донел Муканза (75)

Срещата по минути:
8 - ГРЕДА! Абуд Омар проби отляво в наказателното поле на Лудогорец, топката стигна до Борислав Балджийски, който засече от воле, нацелвайки лявата греда на вратата на домакините.
12 - Първи пропуск за Лудогорец. Кафу стреля от границата на наказателното поле, топката прелетя встрани от вратата на Георги Петков.
18 - Добра възможност за домакините. Кафу нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Андрей Препелица, но неговият удар в последния момент беше избит с шпагат от Цветомир Панов.
30 - ОПАСНО! Балджийски пропилява отличен шанс, след като Сердер Сердеров го изведе сам срещу Владислав Стоянов. Халфът на Славия се забави с овладяването на топката и стражът спаси удара му.
36 -  ГОООЛ! 1:0 за Лудогорец, Джонатан Кафу бележи! Бразилецът отне топката от Ивайло Димитров в центъра на терена, преодоля цялата защита на Славия и реализира в мрежата на Георги Петков с удар отдясно в наказателното поле.
44 -  ГОООЛ! Вандерсон удвоява преднината на домакините - 2:0! Младият халф на гостите Георги Йомов сгреши в центъра на терена, Витиня му отне топката и изведе отлично бразилския си съотборник зад гърба на защитата на Славия, като Вандерсон успя да прехвърли Петков.

45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------------------
46 - Нов пропуск на Балджийски. Владислав Стоянов спасява удара на халфа.
63 - ДУЗПА за Лудогорец! Вандерсон пада в наказателното поле след шпагат на Стефан Велков и съдията Драгомир Драганов посочва бялата точка.
64 -  ГОООЛ! Козмин Моци бележи - 3:0! Румънецът стреля силно в горния ляв ъгъл на Петков, който се хвърли в обратния.
75 - ГОООЛ! Славия намалява - 3:1! Донел Муканза бележи първи гол за "белите" в "А" група. Георги Йомов се оказа непокрит в наказателното поле и стреля силно по диагонал, топката обаче стигна до Муканза на далечната греда, където той отблизо я засече и прати в мрежата на Владо Стоянов.

90 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Кишада отбеляза, но е маркирана засада и попадението не е зачетено.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Славия с 3:1.

Резултат с изображение за лудогорецЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 6.Натанаел, 27.Козмин Моци , 37.Венцислав Керчев (52 smqna.jpg 55.Георги Терзиев jalt.jpg), 77.Витиня, 8.Лукас Саша jalt.jpg, 30.Андрей Препелица, 88.Вандерсон (86 smqna.jpg 92.Джоди Лукоки), 84.Марселиньо, 22.Джонатан Кафу (73 smqna.jpg 11.Жуниор Кишада), 28.Клаудиу Кешеру
Резерви: 26.Милан Борян, 19.Александър Василев, 16.Браян Ангуло, 55.Георги Терзиев, 12.Абел Анисе, 92.Джоди Лукоки, 11.Жуниор Кишада
Треньор: Георги Дерменджиев

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 25.Цветомир Панов, 3.Димитър Пиргов, 19.Стефан Велков, 66.Абуд Омар, 87.Диего Фераресо (46  smqna.jpg 9.Донел Муканза ), 10.Янис Карабельов, 20.Сердер Сердеров (58 smqna.jpg 23.Емил Стоев), 35.Георги Йомов, 7.Борислав Балджийски (83 smqna.jpg 8.Владимир Семерджиев), 14.Ивайло Димитров
Резерви: 13.Maрио Кирев, 4.Никита Сергеев, 2.Мартин Дечев, 8.Владимир Семерджиев, 23.Емил Стоев, 9.Донел Муканза, 17.Георг Илиев
Треньор: Александър Тарханов