Лудогорец постигна лесен успех над „Ботев“ (Враца) с 5:1 в двубой от 1/16-финалите за Купата на България. Срещата се игра в Разград, въпреки че по жребий трябваше да бъде във Враца. С успеха си символичните домакини отвърнаха на „Левски“ преди дербито между двата тима в събота. Вчера „сините“ постигнаха заплашително 7:1 срещу Спартак (Варна).

Головата фиеста започна в 21-ата минута, когато Вандерсон и Кишада разиграха отлично в половината на символичните домакини и последният без проблем опъна мрежата на Христо Митов.

Само 4 минути по-късно и Себастиян Ернандес се записа сред голмайсторите. Колумбиецът получи топката на празна врата след удар с глава на Вандерсон – 2:0. До края на първото полувреме разградчани вкараха още едно попадение. Мисиджан нахлу по крилото, пусна топката успоредно на голлинията, а там Ернандес без проблем я засече в мрежата.

През второто полувреме Павел Петков вкара хубав гол с удар от далечно разстояние и направи безпомощен Милан Борян за 1:3. Още в следващата атака обаче Лудогорец отново върна разликата от 3 гола. Вандерсон пусна топката по земя, а Савич си я вкара в мрежата при опит да я изчисти -1:4.

В 68-ата минута Жуниор Кишада оформи крайния резултат, след като получи пас на точката на дузпата от Ешпиньо и лесно простреля Христо Митов.

До края на мача разградчани създадоха още половин дузина чисти положения, но с доза късмет и геройски действия в защита „Ботев“ (Враца) не позволи резултатът да набъбне.

„Ботев“ (Враца) – Лудогорец 1:5
0:1 Жуниор Кишада (21), 0:2 Себастиан Ернандес (25), 0:3 Себастиан Ернандес (39), 1:3 Павел Петков (56), 1:4 Дарко Савич (57-авт), 1:5 Жуниор Кишада (68)

Срещата по минути - ТУК!

1 Христо Митов, 20 Руслан Куанг, 12 Дарко Савичjalt.jpg, 4 Христо Попадийн (smqna.jpg71- 18 Светослав Ангелов), 19 Симеон Иванов, 16 Камен Каменов, 14 Павел Петковtopka.jpg, 17 Цветомир Валериев (smqna.jpg80- 23 Кирил Атанасов), 11 Румен Рангелов (smqna.jpg77- 18 Александър Димитров), 8 Калоян Цветков, 22 Георги Стоичков
Резерви: 21 Юлиан Левашки, 15 Емануил Борисов, 23 Кирил Атанасов, 18 Александър Димитров, 24 Вилиан Манолов, 18 Светослав Ангелов, 25 Любослав Петров
Старши треньор: Викторио Павлов

ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 26 Милан Борян, 3 Тейнур Марем, 77 Витиня, 4 Теро Мантула, 20 Шоко, 10 Себастиан Ернандесtopka.jpg topka.jpg, 88 Вандерсон (smqna.jpg74- 9 Роман Безяк ), 8 Фабио Ешпиньо, 23 Христо Златински, 93 Върджил Мисиджан (smqna.jpg73- 19 Александър Василев), 11 Жуниор Кишада topka.jpg
Резерви: 31 Георги Аргилашки, 19 Александър Василев, 37 Венцислав Керчев, 24 Преслав Петров, 40 Денислав Александров, 34 Олег Димитров, 9 Роман Безяк
Старши треньор: Георги Дерменджиев