Лудогорец стана шампион на Елитната юношеска група до 17 г. три кръга преди края на първенството след категорична победа над ЦСКА с 4:2 в Разград. С новите 3 точки в своя актив момчетата на Радослав Комитов вече са недостижими в класирането за своите опоненти и заслужено празнуваха титлата след последния съдийски сигнал.

"Орлите" започнаха надъхано и концентрирано, владееха топката през основната част от игровото време, диктуваха темпото и доминираха до последния съдийски сигнал. През първата част състава на ЦСКА успяваше по-успешно и не допусна гол.

Ситуацията коренно се промени през втората част, когато за 8 минути момчетата на Комитов реализираха два гола. За "орлите" точни бяха Георги Стоянов в 46-ата минута и Димитър Митков в 48-мата минута. Преднината на разградчани стана класическа в 56-ата минута. Тогава Димитър Митков изпълни точно дузпата, отсъдена за грубо нарушение в наказателното поле срещу Доминик Янков.

Трите гола успокоиха домакините и те подходиха малко разсеяно при една ситуация в наказателното си поле, след която Любослав Златков върна едно попадение в 59-ата минута. „Орлите“ реагираха бързо и след минута влезлият като смяна Илкер Будинов реализира за 4:1. Докато феновете на Лудогорец, Златков успя в 79-ата минута да вкара втори гол за своя отбор за крайното 4:2.

Последният съдийски сигнал отприщи радостта на момчетата на Радослав Комитов, които изиграха един много силен сезон, в който не допуснаха загуба.