Лудогорец победи в контрола с 2:1 Риека, който заема второ място във временното класиране на хърватското първенство. Риека поведе в резултата след отлично изпълнение на пряк свободен удар от Томасов в 29-ата минута. В последните минути на първата част Козмин Моци изравни от дузпа, а през второто полувреме Роман Безяк донесе успеха на Лудогорец. Следващата контрола на българския шампион в Испания е на 31 януари (събота) срещу Спартак Москва. Националът и доскорошен играч на Берое Венци Христов не бе в групата на Риека.

Георги Дерменджиев започна със следната схема: на вратата Владислав Стоянов, отдясно в защита Кайсара, в средата Барт и Моци, отляво - Йордан Минев. В средата на терена започнаха Дяков и Златински, по крилата Мисиджан и Абало, а напред един зад друг Марселиньо и Кишада.

В 5-ата минута хърватите стигнаха до куриозен гол след рикошет във футболист на Риека, но попадението бе отменено заради засада. Две минути по-късно Лудогорец отговори с удар на Вирджил Мисиджан, който обаче не бе точен. Разградчани продължиха да атакуват и в 12-ата минута изстрел на Жуниор Кишада бе избит от голлинията. В 20-ата минута Кишада нацели и гредата зад вратаря на Риека.

Противно на логиката в 29-ата минута Риека поведе в резултата. Марко Весович изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката във вратата на националния страж Владислав Стоянов. В последните секунди на първото полувреме Лудогорец получи право да изпълни дузпа за бутане отзад в гърба на Даниел Абало в наказателното поле. Козмин Моци застана зад топката и не остави никакви шансове на вратаря на хърватския отбор.

На полувремето треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи няколко промени и схемата изглеждаше така: на вратата Иван Чворович, в защита Кайсара, Терзиев, Моци и Витиня. В средата на терена започнаха Светослав Дяков и Ешпиньо, по крилата Абало и Михаил Александров, а в атака Марселиньо и Роман Безяк.

В 47-ата минута Михаил Александров бе близо до гол, но стреля в аут. Три минути след това Марселиньо овладя топката малко пред наказателното поле, спря я за Безяк, който с удар по земя изведе Лудогорец напред в резултата. Хърватите можеха да изравнят много бързо, но Белая пропусна отлична възможност. В 69-ата минута Фабио Ешпиньо стреля към вратата на съперника, но не бе точен. В 84-ата минута Иван Чворович улови удар на хърватски състезател.

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка

ЛУДОГОРЕЦ - РИЕКА 2:1
0:1 Марко Весович (29), 1:1 Козмин Моци (45+1-дузпа), 2:1 Роман Безяк (50)

22.JPGЛудогорец (първо полувреме): Владислав Стоянов, Александър Барт, Козмин Моци, Жуниор Кайсара, Йордан Минев, Даниел Абало, Светослав Дяков, Христо Златински, Марселиньо, Върджил Мисиджан, Жуниньо Кишада.
Лудогорец (второ полувреме): Иван Чворович, Жуниор Кайсара (80 - Преслав Петров), Георги Терзиев, Козмин Моци (69 - Сашо Александров), Витиня, Светослав Дяков (65 - Абел Анисе), Ешпиньо, Марселиньо (73 - Себастиан Ернандес), Даниел Абало (63 - Вандерсон), Михаил Александров, Роман Безяк
Треньор: Георги Дерменджиев

15_4.jpg Риека: Варгич, Томечак, Самарджич, Митрович, Леовац, Цвиянович, Зломислич, Томасов, Югович, Аяуи, Балай.