Лудогорец продължава на Републиканското първенство при децата (родени след 1 януари 1998 година). Талантите на разградския клуб завършиха 1:1 с "Ботев" (Пловдив) на реванша, игран пред около 500 зрители на стадион "Пловдив".

Първият двубой завърши 2:1 за "орлите" и с общ резултат 3:2 те се класират на 1/4-финалите.

В Разград определиха достигането до следващата фаза като "страхотен успех". Заглавието на материала за реванша, публикуван на официалния сайт на Лудогорец е: "Страхотно! Децата на Лудогорец отстраниха Ботев (Пд) и са на 1/4 финал!".

Срещата на стадион "Пловдив" започна отлично за "канарчетата", които откриха резултата в 30-ата минута. Тогава Сонер Полат центрира отдясно, а Никола Принджев с глава реализира за 1:0.

Лудогорец можеше да отбележи до почивката, но голям пропуск на празна врата направи Ковачев. Гостите все пак стигнаха до безценното изравнително попадение в 54-ата минута чрез появилия се на смяна Бозев. Така треньорите Тодор Живондов, Георги Керкелов и футболистите им вече мислят за следващия съперник. Той ще стане ясен на жребия във вторник.

"Започнахме притеснено, но впоследствие се стабилизирахме. Опитвахме се да играем футбол и го постигнахме. Доволен съм от отстраняването на Ботев. Някои от децата не бяха виждали толкова публика. Щастлив съм от този успех", коментира треньорът Тодор Живондов.

Съставът на Лудогорец: Ценов, Братованов, Бойчев, Вълков, Териханов, Аначков, Халил (53-Колев), Карачоров (60-Петров), Мехмет (69-Осман), Ковачев, Кадри (36-Бозев)

Републиканско първенство, Деца (родени 1998 г.)