Шампионът на България Лугогорец записа гръмка победа с 6:0 над втория в Казахстан от миналия сезон Кайрат. Успехът е най-убедителният за разградчани през зимната пауза след 2:0 над полския Висла (Плоцк), като "зелените" имат и загуба с 0:2 от друг полски тим Пяст.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Кешеру откри резултата в контролата с Кайрат още във втората минута, а в 38-ата Жоржиньо удвои.

За старта на второто полувреме Павел Върба направи много промени. Само Светослав Дяков, Антон Недялков, Вандерсон и Клаудиу Кешерю останаха от титулярите на терена.

Само за 4 минути през втората част нещата станаха катастрофални за казахстанците. Якуб Швиерчок направи 3:0 в 66-ата минута. Две по-късно Мавис Чибота бе точен от дузпа (4:0), а 60 секунди по-късно, пак от дузпа, Димо Бакалов направи 5:0. Разградчани писаха "шестица" на съперника четвърт час преди края с нов гол на Швиерчок (6:0).

Следващата контрола на Лудогорец в Турция е на 1 февруари срещу гранда Цървена звезда.

ЛУДОГОРЕЦ - КАЙРАТ 6:0
(1:0 Кешерю (2), 2:0 Жоржиньо (39), 3:0 Шверчок (65), 4:0 Чибота (67-д.), 5:0 Бакалов (70-д.), 6:0 Шверчок (76))

Стартови състави:
Лудогорец: 27. Стоянов, 3. Недялков, 30. Моци, 6. Тавата, 22. Икоко, 12. Анисе, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю, 17. Жоржиньо
Кайрат: Устименко, Миканович, Дугалич, Алип, Кейлер, Абикен, Нурмугамет, Астанов, Алюков, Аймбетов, Есеола

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020