Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Лудогорец стартира защитата на шампионската си титла с лесна победа - 3:0 над Черно море. Точни при класическия успех на "Тича" бяха Емил Гъргоров на два пъти и Александър Барт.

Домакините пък имаха трудната задача да играят с човек по-малко от 55-ата минута, когато за втори жълт картон съдията Георги Кабаков изгони Ермес Паломино. До този момент играта беше равностойна и резултатът беше 0:0.

В 62-ата минута обаче гостите от Разград поведоха. Включилият се в атака френски защитник Александър Барт засече топката с глава след центриране от корнер и я изпрати в мрежата на Георги Китанов. Младият страж пази вратата на "моряците" в срещата с Лудогорец, като имаше доста работа.

В 73-ата минута на 17-годишния Китанов му се наложи да вади топката за втори път от мрежата си. Гъргоров се разписа, след като получи топката в наказателното поле на Черно море и с лекота преодоля таланта. При ситуацията "моряците" имаха претенции, тъй като играта не беше спряна, въпреки че на земята лежеше техен футболист.

Класическото 3:0 за Лудогорец оформи Гъргоров в 86-ата минута. Тогава Бадема отбеляза след двойно подаване с Георги Костадинов.

Освен трите гола избраниците на Ивайло Петев нацелиха и две греди - чрез Иван Стоянов и Марселиньо.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3
0:1 Александър Барт (61), 0:2 Емил Гъргоров (73), 0:3 Емил Гъргоров (86)

Срещата по минути:
5 - Капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров получи топката пред наказателното поле на домакините и стреля, след рикошет в бранител обаче кълбото стигна до младия вратар на Черно море Георги Китанов, който улови без проблем.
10 - Опасен изстрел на Иван Стоянов от фаул, топката минава на сантиметри покрай вратата на Лудогорец.
17 - jalt.jpg  Първи жълт картон в мача, а и в новото ни първенство. Получава го защитникът на "моряците" Росен Колев, който фаулира Йордан Минев.
25 - Извеждащо подаване към Иван Стоянов, Китанов обаче внимава, излезе и улови топката.
36 - "Моряците" претендират, че играч на Лудогорец е докоснал с ръка топката в собственото си наказателно поле, но съдията Георги Кабаков не дава дузпа.
45 - Край на първото полувреме.

55 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Черно море остава с човек по-малко след втори жълт картон на Ермес Паломино, най-вероятно за реплика към съдията.
62 - topka.jpg  ГОЛ! Лудогорец повежда на "Тича" - 0:1! Александър Барт засече топката с глава след центриране от корнер и я изпрати в мрежата на Китанов.
68 - smqna.jpg Първа смяна за домакините. Симеон Симеонов влиза в игра, Християн Попов напуска.
73 - topka.jpg ГОЛ! Шампионите удвояват преднината си - 0:2! Емил Гъргоров се разписва, след като получи топката в наказателното поле на Черно море и с лекота преодоля Китанов. Домакините имаха претенции, тъй като играта не беше спряна, въпреки че на земята лежеше техен играч.
78 - smqna.jpg Смяна и в състава на гостите. Георги Костадинов влиза на мястото на Станислав Генчев.
86 - topka.jpg ГОЛ! Емил Гъргоров бележи втори гол - 0:3! Капитанът на Лудогорец се разписва след двойно подаване с Георги Костадинов, при което се озова на добра позиция и не сгреши.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец победи Черно море с 3:0.

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 25.Сашо Александров, 12.Мартин Дечев (78-30.Илиян Капитанов), 3.Росен Колев, 15.Александър Александров, 21.Георги Илиев, 4.Детелин Димитров, 19.Християн Попов (68-23.Симеон Симеонов), 6.Еденилсон Бергонси, 9.Ермес Паломино, 10.Мирослав Манолов
Резерви: 22.Пламен Колев, 91.Живко Атанасов, 23.Симеон Симеонов, 20.Стамен Ангелов, 30.Илиян Капитанов, 86.Марлон Фернандес, 14.Георги Божилов
Треньор: Стефан Генов

ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 25.Йордан Минев, 80.Жуниор Кайсара, 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 8.Станислав Генчев (78-6.Георги Костадинов), 18.Светослав Дяков, 22.Мирослав Иванов, 73.Иван Стоянов (85-99.Франк Гуела), 84.Марселиньо, 23.Емил Гъргоров
Резерви: 30.Георги Аргилашки, 27.Козмин Моци, 20.Шоко, 6.Георги Костадинов, 99.Франк Гуела, 11.Жуниор Кишада, 19.Димо Бакалов
Треньор: Ивайло Петев