Лудогорец удари ЦСКА с 2:1 в дербито между първия и втория във временното  класиране на Елитната юношеска група до 19 години. Мачът бе от 16-ия кръг и се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Малко по-рано през деня двубоят между формациите на тези два клуба при 17-годишните също завърши с победа на "орлите", които надделяха с 1:0.

С успеха момчетата на Юри Васев защитиха първото място в Елитната група до 19 години, на което зимуваха, като дръпнаха на основния си съперник с 4 точки. Лидерът Лудогорец има 37, вторият Черно море е с 36, Левски има 34, следват ЦСКА с 33, Ботев (Пловдив) с 32 и др.

"Орлите" влязоха в мача пределно мотивирани. Те успяха да отбележат още в 12-ата минута след хубава комбинация. Мартин Милков бе автор на асистенцията, а точният удар в мрежата отправи Андриан Димитров. В 30-ата минута Милков бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, но не успя да порази целта. В ответната контраатака, след изритана напред топка, отбраната на разградчани не действа достатъчно концентрирано и позволи на гостите да изравнят.

След почивката възпитаниците на Юри Васев увеличиха оборотите и притиснаха съперника още повече. Закономерното се случи в 75-ата минута. Тогава Цветослав Петров проби добре по крилото и пусна топката успоредно на вратата. Засече я Георги Стоянов. Вратарят отби първия му удар, но при добавката талантът на Лудогорец не сбърка и отбеляза.

"Стана мъжки и оспорван мач, в който ние играхме добре и заслужено спечелихме. През второто полувреме проявихме воля и характер, за да стигнем до победния гол. Имахме шансове да направим този успех по-убедителен, но няма причини да не сме доволни", коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Съставът на Лудогорец U19: Дамян Дамянов, Николай Томов, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Димитър Илиев, Ерол Дост, Иван Йорданов, Хюсеин Хюсеин, Цветослав Петров, Мартин Милков, Андриан Димитров (Димитър Митков, Георги Стоянов, Станислав Вълчев, Кристиян Кънчев).