Лудогорец започна по шампионски контролите си преди сезон 2014/2015. Разградчани победиха със 7:0 Евроколеж, а юношеският национал Александър Василев отбеляза две от попаденията. Чуждестранните попълнения Браян Ангуло и Вандерсон също записаха своя неофициален дебют с екипа на шампионите. Участие в срещата взе и четвъртият нов играч - Преслав Петров.

Срещата се игра в Смолян, а освен Василев, за Лудогорец се разписаха още Жуниор Кишада, Александър Барт, Роман Безяк и Мишо Александров на два пъти.

Първото полувреме падна само един гол – този на Кишада.

След почивката Барт удвои, а след това младия Василев вкара две попадения за 4:0. Безяк също записа името си сред голмайсторите преди своята класа да покаже и Михаил Александров. Националът вкара последните два гола за крайното 7:0.

След мача приключи лагерът в южния град, където "орлите" се готвят по традиция всяко лято. В събота сутринта Лудогорец лети с чартърен полет за Англия, където предстои вторият подготвителен лагер. Първата контрола на британска земя е на 1 юли срещу шампиона на Румъния Стяуа.

Стартов състав на Лудогорец: Чворович, Кайсара, Моци, Терзиев, Ангуло, Ешпиньо, Златински, Мисиджан, Ернандес, Луму, Кишада.

Като резерви влязоха: Аргилашки, Стоянов, Барт, Шоко, Василев, Вандерсон, Дяков, Безяк, Ал. Александров, М. Александров, Витиня и Петров.

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и подготовка