Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Лудогорец победи с 10:0 австрийския Сваровски Ватенс. Контролата се игра в градчето Тирол, където шампионът и носител на купата на България е на подготовка. Отборът от Разград победи в предишната си контрола с 1:0 Астра (Плоещ). Следващата проверка на българския отбор е на 2 юли (понеделник) срещу Динамо (Букурещ). Днешният съперник на Лудогорец – Сваровски, спечели една от групите в трета дивизия и се класира за второто стъпало на австрийския футбол.

По два гола за категоричната победа с 10:0 вкараха Емил Гъргоров, Марселиньо, а по един добавиха Иван Стоянов, Любомир Гулдан, Георги Костадинов, Теро Мантула, юношата Диян Димитров и новото попълнение Франк Гуела.

Още в 1-ата минута Гъргоров подаде на Иван Стоянов, който откри резултата. В 8-ата минута Лудогорец направи 2:0. Марселиньо беше изведен в наказателното поле, финтира бранител и с лекота реализира. Последваха още два гола – в 21-ата минута на Гъргоров за 3:0 и за 4:0 на Марселиньо в 33-ата. В 37-ата минута Мирослав Иванов центрира от корнер и защитникът Гулдан с глава покачи на 5:0. До края на полувремето имаше време и за шесто попадение, Емил Гъргоров реализира директно от пряк свободен удар.

На полувремето Ивайло Петев направи шест промени в състава. В игра се появи и каращият проби бивш национал Александър Тунчев. На терена останаха вратарят Чворович, Кайсара, Светльо Дяков, Иван Стоянов и Марселиньо, които бяха заменени около 59-ата минута. В 65-ата минута младият Георги Костадинов направи 7:0 след добро извеждащо подаване в наказателното поле. В 77-ата минута бранителят Теро Мантула се разписа за 8:0 след изпълнение на корнер, след като беше оставен сам на далечната греда. За една минута, между 82-ата и 83-ата, Лудогорец вкара още две попадения за крайното 10:0. Разписаха се юношата Диян Димитров след асистенция на Георги Костадинов и Франк Гуела.

Лудогорец - Сваровски Ватен 10:0
1:0 Иван Стоянов (1), 2:0 Марселиньо (8), 3:0 Емил Гъргоров (21), 4:0 Марселиньо (33), 5:0 Любомир Гулдан (37), 6:0 Емил Гъргоров (42), 7:0 Георги Костадинов (65), 8:0 Теро Мантула (77), 9:0 Диян Димитров (82), 10:0 Франк Гуела (83)