Лудогорец победи без никакви проблеми Левски с 3:1 на „Герена“ в дерби от 33-ия кръг на Първа лига.

Шампионите стигнаха привидно лесно до трите точки. "Сините", които бяха без  доста от титулярите си, също имаха положения, а на три пъти при техни удари топката се отбиваше в гредите.

Първата ситуация беше пред вратата на гостите. В 5-ата минута Мехди Бурабия центрира от пряк свободен удар, Ренан дос Сантос изби в корнер падащата под горната му греда топка. В 17-ата Франсис Нар напредна към вратата на Лудогорец и стреля от дистанция, топката срещна страничната греда. Само 4 минути по-късно шампионите поведоха в резултата. Марселиньо се разписа след самостоятелен пробив и груба грешка в отбраната на домакините! Сбърка и вратарят Кръстев, който остави топката да премине покрай плонжа му. В 23-ата минута Лудогорец отново наказа отбраната на съперника. Вандерсон беше най-съобразителен след разбъркване в пеналта и щеше да скъса мрежата за 0:2.

В 31-ата минута Давид Яблонски се разписа с глава след центриране от дясно на Антон Огнянов! Стражът на гостите Ренан увисна при паса и 1:2!

В 34-ата минута уникален пропуск направи Клаудиу Кешерю. Защитата на Левски заспа при един пас към него, Франсис Нар покри засадата и румънецът беше оставен да стреля фронтално срещу Кръстев. Младият страж обаче феноменално спаси. Секунди по-късно Огнянов остана сам срещу Ренан, но шутът му беше спасен от вратаря.

В 57-ата минута самостоятелен пробив на младока Ивайло Найденов, представил се на високо ниво, завърши с опасен шут, Ренан с мъка изби в корнер. В 63-ата  след корнер Божидар Краев посрещна топката от около 15 метра и разтърси страничната греда.

Всички надежди на Левски за обрат рухнаха в 70-ата минута. Вандерсон се разходи из защитата и простреля безпомощния Кръстев, който се хвърли като риба на сухо – 1:3.

"Сините" удариха третата си греда след хубав прехвърлящ изстрел на Аденинджи. Нигериецът шутира, а вратарят на гостите с пръсти отклони топката и тя тупна върху напречната греда.

Лудогорец вече има 79 точки, със 17 повече от втория ЦСКА. Левски пък записа третата си загуба в последните четири мача и е трети в класирането.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3
0:1 Марселиньо (21), 0:2 Вандерсон (23), 1:2 Давид Яблонски (31), 1:3 Вандерсон (70)

Срещата по минути:
1- Начало на мача.
5 - Мехди Бурабия центрира от пряк свободен удар, Ренан дос Сантос изби в корнер падащата под горната му греда топка.
17  ГРЕДА! Франсис Нар напредна към вратата на Лудогорец и стреля от дистанция, топката срещна страничната греда.
21- ГОООЛ за ЛУДОГОРЕЦ! Марселиньо се разписва след самостоятелен пробив и груба грешка в отбраната на домакините! Бърка и вратарят Кръстев, който оставя топката да премине покрай плонжа му.
23 -
ГОООЛ за Лудогорец! Вандерсон наказва уникално тъпа грешка в "синята" защита и опъва мрежата за 0:2!
31-
ГОООЛ за Левски! Давид Яблонски се разписва с глава след центриране от дясно на Антон Огнянов! Стражът на гостите Ренан увисна при паса.

34 - Уникален пропуск на Клаудиу Кешеру! Защитата на Левски заспа при един пас към него, Франсис Нар покри засадата и румънецът беше оставен да стреля фронтално срещу Кръстев. Младият страж обаче феноменално спаси.
36 - Антон Огнянов остана сам срещу Ренан, но шутът му беше спасен от вратаря.
45+1 - Край на първото полувреме.
______________________________
46- Начало на второто полувреме
57 - Самостоятелен пробив на Ал. Александов завърши с опасен шут, Ренан с мъка избива в корнер.
63 - Греда! След корнер Божидар Краев посреща топката от около 15 метра и разтърсва страничната греда.
70 -
ГОООЛ! Вандерсон се разхожда из "синята" защита и простреля безпомощния Кръстев, който се хвърля като риба на сухо.
  85 - Резервата Илия Юруков пробива до пеналта на гостите и стреля, топката се отбива в крака на Пластун и Ренан с плонж избива в корнер.
90+3 - Край на мача.

Резултат с изображение за пфк левски
ЛЕВСКИ89.Николай Кръстев, 25.Сашо Александров, 28.Давид Яблонски, 5.Александър Александров, 18.Антон Огнянов, 3.Димитър Пиргов (65 - 99.Станислав Иванов), 6.Ивайло Найденов (72 - 16.Атанас Кабов), 27.Мехди Бурабия, 7.Франсис Нар (78-24.Илия Юруков), 12.Божидар Краев, 17.Бабатунде Адениджи
Резерви: 21.Божидар Митрев, 39.Деян Иванов, 16.Атанас Кабов, 24.Илия Юруков, 22.Сонер Полат, 99.Станислав Иванов
Треньор: Николай Митов

ЛУДОГОРЕЦ33.Ренан дос Сантос, 8.Лукас Саша, 32.Игор Пластун, 5.Хосе Паломино, 6.Натанаел, 18.Светослав Дяков, 10.Густаво Кампаняро (86 - 12.Абел Анисе), 84.Maрселиньо, 88.Вандерсон (88-11.Жуниор Кишада), 22.Джонатан Кафу, 28.Клаудиу Кешеру (77 - 93.Върджил Мисиджан)
Резерви: 29.Даниел Наумов, 19.Александър Василев, 56.Иван Великов, 12.Абел Анисе, 93.Върджил Мисиджан, 11.Жуниор Кишада, 37.Жоао Пауло
Треньор: Георги Дерменджиев

София, стадион "Георги Аспарухов"
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация