Лудогорец не допусна изненада и постигна победа с 2:0 срещу Славия в доиграването на мача от 20-ия кръг на Първа лига. Двубоят стартира в неделя, когато обаче трая едва 12 минути и съдията Стефан Апостолов го прекрати заради обилния снеговалеж, затрупал терена на "Васил Левски". Националният стадион беше отлично почистен днес и позволи футболистите на двата отбора да играят при нормални условия. Шампионите демонстрираха класата си и стигнаха до успеха след голове на Клаудиу Кешерю в 67-ата минута и Жуниор Кишада в 76-ата.

По този начин Лудогорец загря с победа за решителния сблъсък с ФК Копенхаген в Лига Европа. Реваншът от 1/16-финалите е в четвъртък от 22:05 часа, а "орлите" трябва да заличават загубата с 1:2 в първата среща в София.

След 17-ата победа в първенството този сезон Лудогорец поведе с цели 10 точки на втория Левски, който в събота загуби с 0:1 от Пирин в Благоевград. Шампионите имат 53 точки, "сините" са с 43, а трети с 38 е ЦСКА. Славия допусна единадесета загуба днес и остава с 21 точки на 11-ото място.

За срещата с "белите" Георги Дерменджиев извърши доста промени сред титулярите в сравнение загубата от ФК Копенхаген. На пейката този път бяха оставени Джонатан Кафу, Марселиньо, Хосе Паломино, Анисе Абел, Йордан Минев и Вирджил Мисиджан. Сред започналите от първата минута срещу Славия бяха Игор Пластун, Густаво Кампаняро, Кишада, както и новото попълнение Жоао Пауло.

През първата част липсваха реалните голови ситуации, а след почивката "орлите" вдигнаха оборотите, най-вече след включването в игра на Кафу и Марселиньо. Резултатът беше открит в 67-ата минута. Вандерсон центрира, топката попадна право на главата на непокрития Кешерю, който технично прехвърли Георги Петков и отбеляза 13-ото си попадение този сезон в Първа лига - 0:1.

Интригата приключи в 76-ата минута, когато Кишада подпечата успеха на шампионите. Бразилецът успя падайки да стреля от дъгата пред наказателното поле на Славия, вкарвайки за крайното 0:2.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Клаудиу Кешерю (67), 0:2 Жуниор Кишада (76)

Двубоят по минути:
1 - Начало на мача.
6 - Кишада проби отдясно и опита подаване към Кешеру, но защитник на Славия изчисти топката с глава.
11 - Официалните лица обсъждат с ръководителите на двата отбора дали не е по-добре срещата да бъде прекратена заради лошото време.
12 - КРАЙ НА МАЧА! Главният съдия Стефан Апостолов прекрати срещата след консултация с другите длъжности лица и треньорите на двата отбора.
* По правилник срещата трябва да се доиграе след 24 часа - утре отново от 15:00 часа, започвайки от 12-ата минута.
* Днес в 15:00 часа играта беше подновена:

12 - Начало на мача.
15 - Младият защитник на Славия Андреа Христов не успя да изчисти центрирана топка, Кешеру овладя с гръб към вратата, след което поиска дузпа след влизане на Стефан Велков, съдията Стефан Апостолов е безмълвен.
33 - Жоао Пауло напредва отляво, Георги Петков излезе напред, за да го пресрещне, успя, но получи удар в рамото, след което му беше оказана лекарска помощ.
45+1 - Шанс за Лудогорец, Жоао Пауло центрира успоредно на голлинията, но нямаше кой от съотборниците му да засече топката.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
63 Владислав Стоянов отразява силен изстрел на Емил Мартинов.
67  ГОООЛ! Лудогорец повежда - 0:1! Клаудиу Кешерю е точен! Вандерсон центрира, топката попадна право на главата на непокрития румънски голмайстор, който технично прехвърли Георги Петков и отбеляза.
69 Кафу пробва да отбележи, стражът на Славия спаси.
74 - "Белите" организираха контраатака, Йомов подаде на Калоян Кръстев, който обаче шутира силно малко над целта.
76  ГООООЛ! Шампионите удвояват преднината си - 0:2! Жуниор Кишада с красиво попадение. Бразилецът успя падайки да стреля от дъгата пред наказателното поле на Славия, вкарвайки в мрежата на Георги Петков.