Лудогорец постигна важна победа като гост с 1:0 над Ботев (Пловдив) в мач от 17-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. В това първенство интригата е много голяма, като три отбора са в Топ 3 с равен брой точки - по 39. Талантите от Разград оглавяват класирането заради по-добрите си показатели, Септември (София) е втори, а Черно море трети. Четвърти с 35 точки е ЦСКА, а Левски е чак осми с 27.

Момчетата на Тодор Живондов изиграха силно първо полувреме, в което нямаше много голови ситуации, информираха от Лудогорец на клубния си сайт. "Орлите" отбелязаха в 29-ата минута, а автор на попадението стана Димитър Митков. Таранът изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар и от 25 метра прати топката неспасяемо в мрежата. До почивката добро положение пропусна Хюсеин Хюсеинов.

През втората част "орлите" се прибраха в своята половина и търсеха шанс за още голове чрез бързи контраатаки. След добре проведени такива Хюсеин Хюсеинов и влезлият като смяна Владислав Найденов пропуснаха две изгодни ситуации. На вратата страхотни изяви имаше Дамян Дамянов, който вдъхваше сигурност на отбраната и целия отбор.

"Изиграхме едно добро първо полувреме и едно тактическо второ. Целта ни бе да победим един от най-стойностните отбори в групата и няма как да не сме доволни, че я постигнахме", коментира след края на срещата Тодор Живондов.

Съставът на Лудогорец: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Василен Марков, Георги Вълчев, Николай Томов, Иван Йорданов, Методий Стефанов, Петър Караангелов, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков, Георги Стоянов  (Кристиян Кънчев, Мартин Русков, Владислав Найденов, Георги Бабалиев).