Юношеските ни национали завършиха 1:1 с Полша в последния си мач от група "В" на европейското първенство в Израел. Появилият се като резерва Стефан Трайков от Славия се разписа в 83-ата минута, а "лъвчетата" имаха и още ситуации и бяха близо до осъществяването на пълния обрат. Талантът от Шалке 04 Неджиб Хаджа можеше да донесе трите точки на България, но не успя да се разпише.

Още преди двубоя нашите, водени от селекционера Йордан Петков, загубиха шансове за класиране напред, след като допуснаха две загуби - 1:3 от Нидерландия и 0:4 от Франция. Днес юношеските ни национали играха за честта си и се представиха достойно. Поляците също са аут от надпреварата с една точка. Нидерландците спечелиха нашата група с пълен актив от 9 точки, след като днес се наложиха с 3:1 срещу французите.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Селекционерът Йордан Петков заложи на вратата на Алекс Божев, а пред него в защита Симеон Василев, Росен Маринов, Слави Чакъров и Захари Атанасов. В халфовата линия са капитанът Асен Митков, Мартин Георгиев и Антоан Стоянов. По двете крила - Александър Александров и Борислав Маринов, а на върха на атаката Петър Кирев.

В началните минути на срещата Антоан Стоянов пробва изстрел от дистанция, но той бе блокиран от играч на Полша. След това съперникът създаде няколко опасности, но защитата на България и Алекс Божев се справиха. В 20-ата минута Славински центрира остро, а вратарят на ЦСКА успя с една ръка да отклони топката. В 39-ата минута Симеон Василев центрира, но Борислав Маринов не успя да засече.

Втората част започна лошо за нашите. Само две минути след подновяването на играта Терлецки центрира в наказателното поле, "лъвчетата" не се ориентираха добре, Оливер Славински имаше време да овладее и да стреля, пращайки топката неспасяемо в мрежата на Божев.

В 51-ата минута Антоан Стоянов имаше добра възможност, но стреля покрай вратата. В 71-ата момчетата на Йордан Петков стигнаха до корнер, но след центрирането Росен Маринов не успя с глава да насочи добре топката. Пет минути след това и Асен Митков се размина с попадение. При ответната атака на Полша Божев изби мощен удар на Славински.

В 84-ата минута влезлият като резерва Стефан Трайков финтира няколко футболисти на съперника и реализира за 1:1. До края Неджиб Хаджа пропусна две ситуации и срещата завърши наравно.

ПОЛША U17 - БЪЛГАРИЯ U17 1:1
1:0 Oливер Славински (47), 1:1 Стефан Трайков (83)

ПОЛША: 1.Якуб Муравски, 15. Патрик Риклик, 5. Конрад Мангушевски, 22. Миколай Тудруй, 14. Томасо Герчо, 2. Якуб Станишевски , 8. Марсел Калемба, 20. Каспер Терлецки, 11. Каспер Масиак, 6. Давид Дракал, 10. Оливер Славински

БЪЛГАРИЯ: 1.Алекс Божев, 4. Симеон Василев (46  15.Росен Божинов), 5. Росен Маринов, 2. Слави Чакъров , 7. Захари Атанасов (46  20.Неджиб Хаджа), 10. Асен Митков (к) , 6. Мартин Георгиев, 8. Антоан Стоянов, 22. Александър Александров (68  17.Стефан Трайков ), 11. Борислав Маринов, 19. Петър Кирев (83  21.Александър Петров)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Публикувахте от Team Bulgaria в Неделя, 22 май 2022 г.