ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Mадежкият национален отбор на България разби Естония с 6:0 в шестия си мач от квалификациите за Евро 2025 в група D. Това е рекордна победа за селекцията ни до 21 години през този век.

Първата добра възможност в мача дойде в шестата минута и бе пред вратата на съперника, но Мартин Петков не усоя да се възползва от пас в наказателното поле и стреля покрай вратата.

Естонците опитаха натиск и отвърнаха с удар с глава в 12-ата минута, спасен от Дамян Христов. Десет минути по-късно и Данил Кураксин получи възможност да стреля, но покрай лявата греда на вратата ни.

Възпитаниците на Александър Димитров взеха инициативата в средата на полувремето и до края му и създадоха няколко опасни атаки, които обаче не завършиха с точен удар.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Пет минути след почивката Георги Николов засече центриране на Станислав Шопов и с глава успя да открие резултата (1:0).

Десет минути по-късно Георги Николов отново бе потърсен с центриране в наказателното поле на съперника и отново се разписа - 2:0.

България поведе с 3:0 в 65-ата минута след техничен удар на Станислав Шопов и рикошет в крак на бранител.

Секунди след това Асен Митков се разписа за 4:0 с бомбен удар от границата на наказателното поле (4:0).

В 85-ата минута на двубоя Георги Николов оформи хеттрика си за 5:0, а три минути по-късно Роберто Райчев се разписа за крайното 6:0.

България е на третото място с девет точки, колкото има и Германия, но с два мача по-малко. Бундестимът в момента играе с лидера в класирането Полша. Естония остава на пето място в класирането с 1 точка.

БЪЛГАРИЯ (мл) - ЕСТОНИЯ (мл) 6:0
1:0 Георги Николов (50'), 2:0 Георги Николов (60'), 3:0 Станислав Шопов (65'), 4:0 Асен Митков (66'), 5:0 Георги Николов (85'), 6:0 Роберто Райчев (88')

Bulgarian Football UnionБЪЛГАРИЯ U21: 12. Дамян Христов, 2. Мартин Стойчев , 4. Християн Петров, 5. Велко Йеленкович , 15. Мартин Атанасов (52'  13. Симеон Василев), 22. Асен Митков  (72'  3. Емануел Мирчев), 6. Емил Ценов, 8. Станислав Шопов  (82'  11. Петър Андреев), 10. Никола Илиев (63'  17. Мартин Сораков), 21. Мартин Петков (72'  7. Роберто Райчев ), 9. Георги Николов
Селекционер: Александър Димитров

Estonian Football Association - WikipediaЕСТОНИЯ U21: 1. Каур Кивила, 5. Даниил Сотшугов, 15. Роберт Вееринг, 4. Андреас Вахер (61'  Г. Панк ), 2. Кристо Хусар, 7. Данил Кураксин,14. Тристан Теевали (68'  Н. Василиев), 6. Кевор Палумец, 11. Никита Михайлов (68'  Я.С Вийдас), 16. Рамол Силамаа (46'  Д. Луц ), 9. Александър Шаповалов
Селекционер: Сандер Пост

Съдия: Дейвид Дикинсън, Шотландия
Стадион: „Александър Шаламанов“, София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР