"Ботев" (Пловдив) изигра един от най-слабите си мачове под ръководството на Милен Радуканов и загуби гостуването на Любимец с 1:2 в двубоя от 14-ия кръг на Източната "Б" група. Така "канарчетата" останаха с 21 точки, а днешният им съперник вече има 26 и оглави класирането преди утрешното дерби между досегашните челници Черноморец (Поморие) и Етър.

Мачът започна отлично за "Ботев", след като Петър Атанасов откри резултата в 20-ата минута, но след почивката домакините отбелязаха две безответни попадения във вратата на Армен Амбарцумян и стигнаха до пълния обрат, който им донесе трите точки. В 56-ата минута за 1:1 се разписа Игнат Дишлиев, а в 68-ата Иван Минчев оформи крайното 2:1 за Любимец.