Любимец отвя у дома с категоричното 5:1 Свиленград 1921 в контрола. Спарингът даде възможност на двата щаба да изпробват евентуални промени в тактическата си постройка за предстоящите си официални двубои. Любимец в събота приема Брестник в мач от 20-ия кръг на Източната "Б" група, а Свиленград 1921 в неделя гостува на Арда (Кърджали) в среща от Югоизточната "В" група.

В 16-ата минута Цветан Матев откри резултата - 1:0. В 32-ата Борислав Караматев удвои - 2:0. Така и завърши първото полувреме.

През втората част се извършиха доста промени в състава на Свиленград 1921. В игра се появиха юношите Димитър Николов (вратар), Христо Зотев (халф), Емилиян Зотев (халф) и Митко Арнаудов (халф). Въпреки видимо подмладения състав "южняците" показаха зъби и стигнаха до попадение. В 56-ата минута Светослав Татьозов с красив удар от 20-ина метра намали на 2:1.

В 65-ата обаче Йордан Диков си отбеляза нелеп автогол, който уби интригата в срещата. Само пет минути по-късно Кирчо Крумов покачи на 4:1, а крайното 5:1 оформи Караматев в последните минути. /БЛИЦ