Националният селекционер Любослав Пенев записа неофициален дебют начело на "Ботев" (Пловдив). "Канарчетата" изиграха контролна среща с австрийския Санкт Пьолтен и победиха с 4:2. 19-годишният Цветелин Чунчуков отбеляза две попадения, а един добави Иван Цветков. Хубер от австрийския тим пък си отбеляза автогол. За финалистите за Купата на Австрия голмайстори бяха Фуцик и Шибени.

Пенев заложи на Адам Стаховяк на вратата, а пред него действаха Йордан Христов, Серджин Лукин, Радослав Терзиев и Веселин Минев. В халфовата линия бяха Томаш Иршак, Мариян Огнянов и младия Серкан Юсеин. По двете крила действаха Луис Педро и Ромарио Кортзорг, а на върха на атаката застана Иван Цветков.

Санкт Пьолтен откри резултата в 8-ата минута, когато Фуцик се разписа на празна врата.

По-настоятелната игра на "канарчетата" даде резултат в 19-та минута, когато Иван Цветков изравни.

Четири минути след почивката футболистите на Любо Пенев осъществиха пълен обрат. Анисе стреля, стражът на австрийците изби, а Цветелин Чунчуков без проблем реализира при добавката. В 58-та минута "Ботев" вкара трети гол. Вандер нахлу в половината на австрийците и подаде към Куртеан, който центрира към Чунчуков и талантът вкара второто си попадение в проверката. Пет минути по-късно резултатът набъбна на 4:1 в полза на българския тим. Хубер засече в собствената си врата центриране на Вандер.

Шибени 5 минути преди края вкара второро попадение за Санкт Пьолтен, с което оформи крайното 4:2 за "Ботев".

Съставът на "Ботев" (Пловдив): Адам Стаховяк, Йордан Христов, Серджин Лукин, Радослав Терзиев, Веселин Минев, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Серкан Юсеин, Луис Педро, Ромарио Кортзорг, Иван Цветков

През второто полувреме в игра се появиха Андонов, Филипов, Лукин, Айтов, Минев, Сърмов, Васев, Анисе, Вандер, Куртеан и Чунчуков.